Angielski w szkole językowej w Poznaniu – współczesna linqua franca

Angielski w szkole językowej w Poznaniu – współczesna linqua franca

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Znajomość języków to podstawa. Bez opanowania angielskiego choćby w podstawowym zakresie nie sposób zakończyć edukacji czy pójść na studia.

Znalezienie pracy w sytuacji, w której jesteśmy jednojęzyczni, również jest bardzo trudne. Dziś nawet w zawodach, do których nie potrzeba wysokich kwalifikacji lub stopni naukowych, przydaje się znajomość języków obcych.

Język angielski w Poznaniu to droga do sukcesu zawodowego

Kelner, pracownik sklepu, telemarketer, a nawet budowlaniec czy opiekunka do dzieci – coraz częściej nawet w takich zawodach, wymaga się znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Poznań to miasto turystyczne oraz siedziba uniwersytetu, dlatego pojawia się w nim coraz większa liczba obcokrajowców. Są to zarówno studenci, jak i turyści. Wszyscy oni stają się klientami wielu różnych miejsc, w których pracownicy powinni być w stanie się z nimi porozumieć. Dla takich osób – oraz dla wszystkich innych pragnących poprawić swoją znajomość języków obcych, idealne będą liczne kursy angielskiego w Poznaniu. Pracownicy fizyczni, zwłaszcza wykwalifikowani i doświadczeni, mogą liczyć na bardzo dobre oferty pracy za granicą. Wyjazdy na kontrakty to często bardzo solidny zastrzyk gotówki. Taka wyprawa może by być jednak dla nich trudna bez odbycia kursu językowego w Poznaniu.

Kurs języka angielskiego w Poznaniu dla każdego!

Nauka w Szkole Językowej Berlitz w Poznaniu jest dobrym pomysłem nie tylko dla osób, które z racji pracy w branży usługowej mają często do czynienia z obcokrajowcami. W wielu innych zawodach znajomość języka angielskiego będzie przydatna. W bardzo wielu przypadkach jest ona niezbędna do rozwoju zawodowego – specjalistyczne materiały do nauki są najczęściej w języku angielskim, trzeba się nim posługiwać ze znaczną biegłością, aby móc je czytać, rozumieć i uczyć się z nich. Nawet osoby, które nie mają żadnych (lub większych) kłopotów z komunikowaniem się w języku obcym miewają problemy ze sprawną i owocną lekturą tekstów uwzględniających profesjonalną, branżową nomenklaturą.

Język techniczny, medyczny lub biznesowy różni się znacznie od języka codziennego, potocznego, mającego służyć do swobodnej rozmowy. Jego też trzeba się nauczyć, wkładając w to niemało pracy. Dla osób, które potrzebują tego rodzaju umiejętności, dostępne są kursy specjalistyczne. Takie oferowane są wyłącznie w największych i bardzo dobrych szkołach języków obcych w Poznaniu. Szkoła powinna zatrudniać osobę, która doskonale włada językiem zawodowym, np. native speakera z Wielkiej Brytanii czy USA. Choć szkoły językowe w Poznaniu tworzą niemały rynek, to tak bogatą i tworzoną z myślą o profesjonalistach ofertę mogą mieć tylko nieliczne, najlepsze placówki. Co więcej, tylko one mogą dać gwarancję zatrudnienia profesjonalistów jako nauczycieli i lektorów.

Aby móc nazywać się prawdziwym poliglotą lub by traktować swoją znajomość języka obcego jako prawdziwy atut, trzeba posługiwać się nim przynajmniej w stopniu komunikatywnym. A to, wbrew pozorom, wcale nie jest takie proste. Na przeszkodzie stoi przede wszystkim wymowa i poprawność językowa. O ile rozumienia ze słuchu, pisania, podstawowego słownictwa może nauczyć się każdy z nas i to samodzielnie, o tyle, jeśli chodzi o akcent, niuanse językowe, wymowę – większość adeptów języka angielskiego potrzebuje mentora. Ten powinien korygować błędy, zachęcać do dalszego rozwoju i wspierać. Szkoła Językowa Berlitz w Poznaniu zatrudnia wielu świetnych nauczycieli języka angielskiego, w tym native speakerów. Przekonaj się o tym, zapisując się na darmową pierwszą lekcję http://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-poznan!

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search