Zamek cesarski

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Olbrzymi gmach przeszłej rezydencji cesarza Niemiec wybudowano w latach 1904-1910 według planu Franza Schwechtena. Przypuszcza się, iż projekt ten powstał przy udziale licznych sugestii cesarza Wilhelma II. Zamek był głównym akcentem dzielnicy zamkowej, która powstała z początkiem XX wieku. W zamiarze twórców dzielnica ta miała być wizytówką miasta, znamionującą rzekome germańskie pochodzenie miasta.

Poznańskie atrakcje: odkrywanie pruskiej twierdzy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jest najpiękniejszym miastem Wielkopolski, a jego zabytki znane są w całej Europie. Poznań ma się czym pochwalić, a liczne wycieczki są najlepszym dowodem na wyjątkową atrakcyjność tego miasta. W mieście słynącym z potężnych kościołów i renesansowej siedziby władz miejskich uwagę przyciąga jeden z najpiękniejszych zespołów pruskich fortyfikacji, jakie w ciągu wieków powstały na ziemiach polskich. Wznoszona od XVIII stulecia Twierdza Poznań to zabytek wyjątkowy.

 Z wizytą w Poznaniu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Poznań, dawna stolica kraju i kolebka państwa polskiego, jest miastem wyjątkowym. Jego atrakcyjność oraz znaczenie dla dziejów Polski sprawiają, że do stolicy Wielkopolskie wyjątkowo często zaglądają wycieczki szkolne. Propozycję takich wyjazdów ma niemal każde biuro podróży, które urządza wycieczki szkolne.

Atrakcje Poznania. Perła renesansu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Poznański rynek to miejsce, które odwiedzają wszyscy przybywający do stolicy Wielkopolski goście. To najbardziej reprezentacyjna część miasta, która maże pochwalić się niezwykłą budowlą. Poznański ratusz to prawdziwa perła architektury renesansowej, zaś specjaliści zgodnie twierdzą, że jest to jedno z najwybitniejszych dzieł renesansu w Europie Środkowej.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search