Dobrosąsiedztwo na Łazarzu z mikrograntami

Dobrosąsiedztwo na Łazarzu z mikrograntami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W połowie lutego startuje w Poznaniu akcja #DobreSasiedztwo. To inicjatywa mająca na celu zachęcenie mieszkańców, instytucji i różnego rodzaju organizacji, aby zgłaszali pomysły na pozytywne zmiany w swojej dzielnicy. Warto wziąć w niej udział, gdyż każdy z trzech zwycięskich projektów otrzyma po 3.000 zł. O tym, jaki pomysł otrzyma wsparcie, zadecydują sami mieszkańcy.

Mieszkańcy Poznania coraz chętniej angażują się w lokalne inicjatywy, które mają na celu rewitalizację dzielnicy, w której mieszkają bądź np. zajęcia integrujące sąsiadów. Takie pomysły jednoczą ludzi i powodują, że najbliższe otoczenie może się pozytywnie zmieniać. – Z uznaniem patrzymy na rozwój sąsiedzkiej inicjatywy w Poznaniu. Zauważamy, że razem można więcej. Dobrym przykładem może być tutaj dzielnica Główna, gdzie zaangażowanie mieszkańców, miasta i nasze pozwoliło zrewitalizować park Nadolnik - mówi Andrzej Miś, rzecznik prasowy Budimeksu Nieruchomości. - Przy okazji naszej nowej inwestycji przy ul. Gąsiorowskich 4, zaczęliśmy bliżej poznawać także Łazarz. To, co nas pozytywnie zaskoczyło, to mnogość organizacji, fundacji i po prostu prospołecznie nastawionych mieszkańców w tej dzielnicy. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Łazarza mają głowy pełne świetnych pomysłów.

Projekt #DobreSasiedztwo przeznaczony jest dla mieszkańców i organizacji działających na terenie Łazarza - mogą być to kluby, placówki edukacyjne, stowarzyszenia, parafie itp. Zainteresowani udziałem powinni zgłosić swój pomysł za pomocą strony internetowej www.dobresasiedztwo.pl w  terminie od 15 lutego do 10 marca 2017. W formularzu zgłoszeniowym wystarczy krótko opisać założenia projektu. Po weryfikacji wszystkie koncepcje, które spełnią zapisy regulaminu, trafią na stronę www, gdzie będzie można na nie głosować od 13 do 29 marca 2017 roku. To właśnie mieszkańcy w głosowaniu internetowym wybiorą projekty, które otrzymają dotację.

- Nie ograniczamy kreatywności zgłaszających pomysły w ramach akcji #DobreSasiedztwo. Ważne jednak, by wpływały na poprawę życia lokalnej społeczności i wzmacniały sąsiedzkie relacje - dodaje Andrzej Miś.

Ogłoszenie wyników nastąpi 31 marca br.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search