Swarzędz i okolice

Swarzędz i okolice

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sąsiadujący z Poznaniem Swarzędz być może nie jest zbyt często odwiedzany przez turystów, którzy zazwyczaj swą wizytę na terenie Wielkopolski ograniczają do wędrówki Szlakiem Piastowskim, jednak z pewnością warto go odwiedzić. Miasto to jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, swego czasu było nawet nazywane „miastem stolarzy”. Dziś w dalszym ciągu są tu produkowane wysokiej jakości meble. Coraz ważniejszą rolę w tym mieście zaczyna odgrywać także turystyka. Czy warto planować wycieczki po okolicach tego miasta?

Co można zobaczyć w tym mieście?

Ciekawy jest tutejszy rynek oraz wznoszący się w jego centralnej części ratusz, zbudowany w drugiej połowie XIX wieku. Ciekawym zabytkiem sakralnym jest kościół św. Marcina z XVII - XVIII wieku, którego wnętrze zdobi współczesna, a mimo to ciekawa polichromia. Dużą atrakcją jest zbudowany w latach 30-tych XX wieku pawilon meblowy, w którym do dnia dzisiejszego prezentowane są wyprodukowane przez miejscowych rzemieślników meble.
W tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć Skansen i Muzeum Pszczelarstwa. Zgromadzone tu eksponaty obrazują najlepiej długą historię bartnictwa i pszczelarstwa. Największym uznaniem cieszy się w tym miejsku kolekcja ponad 200 uli oraz pochodząca z XV wieku barć dębowa. To dzięki tym atrakcjom Swarzędz jest atrakcyjnym celem wycieczki dla tych, którzy chcą poznać Wielkopolskę i odwiedzić inne miasta, niż Poznań.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search