Śladami pierwszych Piastów. Ostrów Lednicki

Śladami pierwszych Piastów. Ostrów Lednicki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dla miłośników historii i pięknych krajobrazów jednym z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce jest Szlak Piastowski. To dzięki niemu Wielkopolska jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Umożliwia on dotarcie do tych miejsc, w których rodziło się nasze państwo. Oprócz takich miast jak Gniezno czy Poznań obowiązkowym punktem programu dla wycieczek przemierzających Szlak Piastowski jest Ostrów Lednicki.

Ostrów Lednicki, czyli wyspa położona na Jeziorze Lednickim, należy do najważniejszych kolebek państwa polskiego. Już w okresie neolitu zamieszkiwali ją ludzie, dla których ważną rolę odgrywały naturalne walory obronne tej wyspy. Tu również powstał potężny gród Polan, którego powstanie datowane jest na VIII wiek. W czasach Mieszka I oraz Bolesława chrobrego ostrów Lednicki zyskał na znaczeniu. Tu powstał pałac oraz kościół, których fundamenty można dzisiaj podziwiać podczas wycieczki na wyspę. Ostrów Lednicki to wyjątkowe miejsce, o wielkim znaczeniu historycznym. Istnieje wiele teorii głoszących, że to właśnie tutaj miał miejsce chrzest Mieszka I, a więc jednocześnie chrzest Polski.

Dziś Ostrów Lednicki to wielki i niezwykle ciekawy rezerwat archeologiczny, którego podczas podróży Szlakiem Piastowskim nie można pominąć.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search