Przed nami II spacer po Łazarzu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już 10 czerwca odbędzie się kolejny spacer po łazarskim fyrtlu. Tym razem uczestnicy wycieczki zwiedzą najciekawsze miejsca Dolnego Łazarza. Przewodnik Piotr Ciesielski opowie m.in. o secesyjnych kamienicach w rejonie ulic Strusia – Małeckiego, o dawnych neonach przy ulicy Głogowskiej  czy zakładzie fryzjerskim z ponad stuletnią tradycją.

Spacer po Dolnym Łazarzu to druga już wycieczka po dzielnicy organizowana przez Budimex Nieruchomości, dewelopera odpowiedzialnego za inwestycję Gąsiorowskich 4. Udział w aktywności jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. W majowym spacerze po Górnym Łazarzu wzięło udział prawie 100 osób.

Dolnym Łazarzem nazywana jest część dzielnicy mieszcząca się na wschód od ulicy Głogowskiej. Wspólny spacer rozpocznie się o godzinie 10:00 przed kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97. Trasa powiedzie przez serce dzielnicy, czyli Rynek Łazarski oraz ulicę Lodową, jako miejsce związane z postaciami Stanisława Strugarka i Kazimierza Nowaka. Zaskakującym punktem wycieczki będzie miejsce, w którym można poczuć się jak w Rzymie… Nie zabraknie oczywiście  historii o  tym, jak powstał Łazarz i skąd wzięła się jego nazwa.

Spacer zakończy się na ul. Głogowskiej 18 w biurze sprzedaży Budimeksu Nieruchomości, gdzie na chętnych czekać będzie drobny poczęstunek, kawa i herbata.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search