Previous Next

Atrakcje (nie tylko) rowerowe na Škoda Poznań Bike Challenge 2016

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W najbliższą niedzielę zapraszamy Poznaniaków na trasę ŠKODA Poznań Bike Challenge oraz do miasteczka zawodów nad poznańską Maltą. Czekają tam liczne, nie tylko rowerowe atrakcje.

Około 6000 zawodników na 4 dystansach i wiele atrakcji dla kibiców. Już w najbliższą niedzielę, 11 września odbędzie się ŠKODA Poznań Bike Challenge. Na Torze Regatowym Malta w Poznaniu zlokalizowane będzie miasteczko zawodów, w którym odwiedzających powitają food-trucki, strefy sponsorów i doskonała zabawa. Specjalne strefy kibica staną też na trasie zawodów. Na miejscu spotkać będzie można utalentowanego polskiego kolarza szosowego Bartosza Huzarskiego, który jest ambasadorem ŠKODA Bike Challenge.

ŠKODA Poznań Bike Challenge to największy w Polsce amatorski wyścig kolarski. Tego dnia na ulice miasta i okolic wyjedzie prawie 6000 doświadczonych i mniej doświadczanych miłośników dwóch kółek. Rywalizować będą na 4 trasach: profesjonalnej 120 KM ŠKODA CHALLENGE, dla wysportowanych amatorów 50 KM ALLEGRO CHALLENGE, rodzinnej 18 KM ŠKODA FAMILY CHALLENGE i dziecięcej na 5 kilometrów. Szczegóły wydarzeń sportowych, a także dokładne opisy tras dostępne są na stronie: www.bike-challenge.pl.

Strefy kibica na trasie

ŠKODA Poznań Bike Challenge to zawodnicy, ale i kibice! Ci drudzy mocno dopingować będą tych pierwszych. Na trasie wyścigu zlokalizowane zostaną strefy wyposażone w mnóstwo gadżetów, które pozwolą na aktywne zagrzewanie zawodników do walki. Specjalne strefy ŠKODA na trasie działać będą w trzech miejscach: al. Niepodległości przy CK Zamek, przy ul. Bydgoskiej obok Ronda Śródka i tuż przed metą na ul. Warszawskiej za skrzyżowaniem z ul. Św. Michała. Strefy pełne będą muzyki i zabawy.

Miasteczko zawodów

Wschodni brzeg Malty (od ulicy Wiankowej) pełen będzie atrakcji przygotowanych przez sponsorów wyścigu.
Na wszystkich czekać będą food-trucki, konkurs z wyjątkową nagrodą, czyli ŠKODĄ Citigo oraz koncert Dizzy Boyz Brass Band, jako odrobina mocnego uderzenia jazzowo-elektronicznego.

Strefa ŠKODY

Na dorosłych czekają konkursy, w których do wygrania będą liczne nagrody i gadżety. Zdobędzie je ten, kto wykaże się największą wiedzą z takich dziedzin jak kolarstwo czy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Będzie też specjalna strefa relaksu, a także atrakcje dla najmłodszych kibiców. Nie zabraknie również rowerów stacjonarnych, czyli symbolu inicjatywy „ŠKODA Napędza Rowery”.

Strefa ALLEGRO ZAPARKUJ KLIMATYCZNIE

W ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry”, Fundacja Allegro All For Planet będzie zachęcać do krótkiego wysiłku na rowerach stacjonarnych i walki o stojaki dla swojego miasta. Będą gadżety oraz możliwość wzięcia udziału w największym w Polsce badaniu opinii rowerzystów.  Będzie też rowero-blender oraz rowerowy symulator prawdziwego wyścigu kolarskiego. A dla wszystkich, nie tylko zawodników i kibiców w Poznaniu, Fundacja przygotowała specjalne wyzwanie w aplikacji mobilnej "Kręć Kilometry". Przejechanie 50 kilometrów na rowerze da szansę na zdobycie kolejnych, atrakcyjnych nagród.

Strefa MOVEON

Trening na stepach, atrakcje dla dzieci i indywidualne konsultacje dietetyczne będą wypełniać strefę producenta pełnowartościowych posiłków wzbogaconych białkiem. Oczywiście w strefie będzie też stanowisko promocyjne MoveOn.

Pozostałe strefy sponsorskie

Na miejscu będzie też obecny Magazyn SZOSA, DECATHLON, HBA, MERIDA, Cisowianka, Body Chief, Shimano, Cityzen, Pearl Izumi oraz X-BIONIC.

Kontakt dla mediów:
Łukasz Wysocki
tel. 604 430 329
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search