Dębiec wart Poznania - nordic walking z przewodnikiem

Dębiec wart Poznania - nordic walking z przewodnikiem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwszy stadion Lecha Poznań oraz park z 400 pomnikami przyrody - to tylko dwie z wielu atrakcji, które zobaczą uczestnicy wydarzenia „Dębiec wart Poznania” już 20 sierpnia. Towarzyszyć im będzie profesjonalny przewodnik oraz instruktor nordic walking. Wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona.

Dębiec sprzyja aktywności fizycznej. W laskach, parkach, skwerach i na chodnikach pełno biegaczy, spacerowiczów i miłośników jazdy na rowerze. Rosnącą popularnością cieszy się również nordic walking. Dyscyplina jest łatwa do nauczenia i nie stwarza ograniczeń wiekowych, o czym będzie można się przekonać już 20 sierpnia (sobota) od godziny 10.00, w ramach bezpłatnej akcji Red Parku – osiedla na poznańskim Dębcu. Nie będzie to jednak zwykły instruktaż, a jednoczesne zwiedzanie dzielnicy w towarzystwie poznańskiego przewodnika.

- Dębiec to dzielnica z bogatą historią, posiadająca swój niepowtarzalny charakter. Pragniemy stworzyć okazję poznania go od nieznanej strony, ponieważ jest tego wart. Nikt nie opowie o nim lepiej niż profesjonalny przewodnik, a że zaprosiliśmy również instruktora nordic walking, uczestnicy spróbują jednocześnie cenionej na całym świecie aktywności - mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku.

Pod biurem sprzedaży Red Parku odbędzie się instruktaż prawidłowego uprawiania nordic walkingu. Następnie, w towarzystwie przewodnika, 20 chętnych osób wyruszy w niepowtarzalną wycieczkę po Dębcu – trasa dostępna tutaj.

Obowiązkowym przystankiem będzie pierwszy stadion Lecha Poznań, który powstał w 1934 roku. Dzisiaj pozostało po nim niewiele (między innymi stare stadionowe kasy), ale wiąże się z niezwykłą, niezapomnianą historią. Inauguracyjny mecz w rozgrywkach A-klasy „Kolejorz” wygrał 4:0 z rezerwą Warty Poznań.

W planach jest także odwiedzenie między innymi Lasku Dębieckiego, który pod względem gatunkowym uchodzi za najbardziej zbliżony do naturalnego lasu. Na trasie wycieczki pojawi się również Park Dębina, w którym znajduje się około 400 pomników przyrody.

Jak zauważa ekspert, Dębiec ma bogatą i ciekawą historię, jednak nie stoi w miejscu i dynamicznie się rozwija. - Jest inny niż jeszcze kilka temu, gdy zaczynaliśmy tutaj swoją działalność. Cały czas wprowadzają się nowi, młodzi ludzie, którzy doceniają bliskość lasu, węzła autostradowego, sklepów i punktów usługowych. Często powtarzają, że niczego im tutaj nie brakuje, dlatego jadą do centrum Poznania dopiero, gdy rzeczywiście muszą – mówi Roma Peczyńska.

Wydarzenie „Dębiec wart Poznania – nordic walking z przewodnikiem” odbędzie się w ramach dni otwartych Red Parku. Osoby, które odwiedzą tego dnia dewelopera mogą liczyć na ofertę specjalną – rabaty na zakup mieszkania, które sięgają nawet 25 tys. zł.

„Dębiec wart Poznania - nordic walking z przewodnikiem’

20 sierpnia, godzina 10.00
Ul. 28 Czerwca 1956r. nr 382, Poznań

Liczba miejsc ograniczona

Uwaga - nie trzeba przynosić własnych kijków – będą dostępne do wypożyczenia na miejscu

Osiedle Red Park

Kompleksowe osiedle na poznańskim Dębcu. Inwestycja jest podzielona na cztery etapy. W pierwszym powstało 130 mieszkań o różnej powierzchni, najbardziej atrakcyjne dla klientów były lokale na 13-tym piętrze.
W styczniu 2015 roku rozpoczęła się budowa drugiego etapu, w którym zaplanowano 135 mieszkań, o powierzchniach od 34,54 mkw. do 97,65 mkw. Znajdą się tu zarówno funkcjonalne, dwupokojowe kawalerki, jak i większe mieszkania dostępne również w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych. Każde z nich będzie posiadało własny balkon, taras lub ogródek dla lokali parterowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking podziemny, wspólne patia oraz place zabaw. Teren będzie monitorowany i chroniony całodobowo.

Więcej informacji: www.redpark.pl

Kontakt dla mediów:
Anita Nowak
PR EXPERT
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GSM + 48 512 198 870

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search