Nowy Stary dworzec PKP

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poznański stary dworzec PKP powiększy powierzchnię dla usług komunikacyjnych. Ponadto w planach jest także budowa kładki nad ulicą Głogowską, na wysokości Dworca Zachodniego.

W pierwszej kolejności rozebrany zostanie stary budynek dworca, a na jego miejscu powstaną w 2018 roku hotel, biurowce, a także Centru Obsługi Podróżnych.

We wtorek, podczas konferencji zaprezentowano dwa plany architektoniczne tyczące wykorzystania terenu po starym budynku dworca PKP Poznań Główny oraz placu dworcowego. Co ciekawe, o wyborze jednego z dwóch przedstawionych projektów zadecydują mieszkańcy Poznania. Do końca października przeprowadzane będą konsultacje społeczne i w ich wyniku wyłoniony zostanie zwycięski projekt.

Miasto Poznań podpisało z PKP porozumienie, które ma na celu regulację zasad współpracy podczas realizacji wspomnianej inwestycji.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search