Co zabrać na zagraniczny wyjazd na narty

Co zabrać na zagraniczny wyjazd na narty

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Słoneczne Włochy, Austria czy Szwajcaria to popularne kierunki dla miłośników białych sportów. Poza idealnymi warunkami na stokach, można liczyć na piękne, zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy. Jeśli planujesz wyjazd na zimowe szaleństwo do zagranicznych kurortów warto do niego odpowiednio wcześniej się przygotować. Trzeba zastanowić się nad listą zakupów, spraw do załatwienia tak by zadbać o wszystko wcześniej i nie martwić się, że coś nam umknęło na chwilę przed zimowymi wakacjami. Istotne są takie rzeczy jak ubezpieczenie, sprzęt narciarski czy snowboardowy oraz obca waluta.

Sprzęt - podstawa wyjazdu

Wiadome jest, że wybierając się na narty czy snowboard musimy zabrać ze sobą sprzęt lub wypożyczyć go na miejscu. Drugi wariant jest mniej opłacalny finansowo, dlatego warto też wcześniej zorientować się z jakiej wypożyczalni można skorzystać. Równie ważna jest odzież sportowa oraz dodatki takie jak: kask, gogle czy okulary przeciwsłoneczne. I tutaj zdecydowanie sprawdzą się okulary z salonu optycznego które będą nie tylko modne i stylowe, ale przede wszystkim zapewniać będą odpowiednia ochronę. W ofercie optyka w Pobiedziskach oraz optyka w Rokietnicy znaleźć można szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych z filtrami najwyższej jakości, które zapewnią kompleksową ochronę. Pamiętajmy, że w przypadku okularów przeciwsłonecznych filtr UV to konieczność! Śnieg i powierzchnie wodne wielokrotnie zwiększają działanie światła słonecznego.

Kantor - punkt obowiązkowy przed wyjazdem

Wakacje oraz ferie to najczęstsze sytuacje w których dokonujemy wymiany złotówki. Wybierając się do zagranicznych zimowych kurortów warto prześledzić temat wymiany walut. Sprawdzić wcześniej i upewnić się jaka waluta w danym kraju obowiązuje i ustalić ile chcemy jej ze sobą zabrać. Warto zrobić rozeznanie i zorientować się który kantor w mieście zapewnia konkurencyjne ceny skupu i sprzedaży walut. Dobrze, jeśli jest to sprawdzone i polecane miejsce jak np. kantory Poznań, gdzie informacje odnośnie cen walut można uzyskać również telefonicznie.

Dodatkowe opłaty

Bezpiecznie jest zorientować się przed wyjazdem czy na miejscu nie spotkają nas dodatkowe opłaty w postaci np. opłaty klimatycznej, dodatkowego ubezpieczenia, kaucji za skipass, parking itd. Pamiętajmy, że jedziemy na zimowiska aby wypocząć i się zrelaksować i dodatkowy stres nie jest mile widziany.

Więcej porad

Więcej ciekawych porad na temat życia w Poznaniu znaleźć można na stronie https://poznan.emiasto24.pl

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search