Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Placówki służby zdrowia stale szukają sposobów na zmniejszenie kosztów a także podwyższenie efektywności. Z tej przyczyny wiele z nich przyjęło programy ponownego wykorzystania sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych przy użyciu używanych części zamiast nowych. Jeżeli pracujesz z urządzeniami medycznymi, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że mogą one być drogie. Przeciętny koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy zł. Nawet drobne naprawy tych maszyn mogą kosztować każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z tego powodu wiele szpitali i przychodni zaczęło poszukiwać pracowników, przedsiębiorstw i instytucji które zdołają pomóc we wdrożeniu procedur eksploatowania używanego sprzętu medycznego. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się fachowym obrotem częściami zamiennymi do sprzętu medycznego. Kupują sprzęt z drugiej ręki bądź części zamienne, rozmontowują go na części, badają je, konserwują i zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Podzespoły sprzętu medycznego nie zużywają się w równym tempie wskutek tego w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania numerycznego większość podzespołów może być w świetnym stanie i po profesjonalnym sprawdzeniu może bezpiecznie posłużyć w naprawie innego instrumentu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane części do urządzeń obrazowania cyfrowego.

Sprzęt do obrazowania cyfrowego to stale rosnąca część rynku. Jednak wraz z postępem i ekspansją rynku, istnieją pewne komponenty wykorzystywane w takich aparaturach, które trudniej znaleźć. W rezultacie, ludzie szukają używanych części, aby upewnić się, że zdołają dotrzymać kroku potrzebom. To zbudowało rynek używanych komponentów do urządzeń do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane komponenty komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są nieraz w dobrym stanie i są wycenione na ułamek ceny nowych części. Są one także łatwe w montażu i często mogą być odnawiane albo serwisowane bez żadnych kłopotów. Znaczy to, że istnieje wzrastające zapotrzebowanie na używane części do sprzętów medycznych, co znamionuje, że pojawiło się również rosnące zapotrzebowanie na firmy, które zdołają profesjonalnie te części pozyskiwać.

Rezonans, tomograf, endoskopy, ultrasonografy, rentgen - czy każde urządzenie da się naprawić?

Mnóstwo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest zaprojektowanych jako modułowe, co umożliwia wymianę części w przypadku takiej konieczności, a w niektórych przypadkach również reperację podzespołów. To samo dotyczy endoskopów i rezonansów magnetycznych, które budowane są, aby przetrwać lata. Powinny być jednak okresowo serwisowane w celu zagwarantowania poprawnego działania. Sprzęt jest zaprojektowany tak, żeby wymiana indywidualnych podzespołów nie oddziaływała na działanie pozostałych części. Mając więc dostęp do sprawdzonych, chociażby używanych części wymiennych zdołamy utrzymać instrument działającym i gotowym do działania przez długie lata.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search