Czas rozpocząć jesienne porządki!

Czas rozpocząć jesienne porządki!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przyszła jesień i wspólnie z nią pora na jesienne porządki. Zadbanie o czystość to nie jedynie metoda na odświeżenie otoczenia, lecz dodatkowo troszczenie się o przyjemną atmosferę. Oczywiście masa osób nie lubi sprzątania, niemniej jednak naprawdę o wiele przytulniej jest zasiąść w fotelu jesienną porą, jeżeli wszystko naokoło błyszczy.

Należałoby te tradycyjne porządki przeprowadzać każdego roku. Posprzatany dom zostanie doskonale przygotowany do zimowej pory, z kolei my ułatwimy sobie kolejne bieganiny w związku z krzątaniną wokół świąt. Jakim sposobem zrealizować sprzątanie jesienne, aby prace przebiegały w miarę lekko i wartko? Jak zacząć? Pomyślmy, jak uporać się z jesiennymi porządkami?.

Mycie okien-porządki jesienne

Regularne czyszczenie szyb i framug jest bardzo istotne. Podczas lata niewątpliwie nagromadziło się mnóstwo brudu. Na dodatek gdy jest gorąco, szyby są brudzone przez różnorodne owady. Nadchodzący mróz niewątpliwie przeszkodzi w późniejszym dokumentnym wyczyszczeniu okien. Zacznij od framug, a w następnej kolejności zastosuj płynu do szyb. Dobrze wyczyść wszystkie zakamarki. Za jednym zamachem weź się za pranie firan. Do pralki wskazane jest wrzucić środek wybielający, by odnowić białą barwę firan. Nie należy zapominać o umyciu parapetów. Jeśli posiadasz dom, to musisz zmierzyć się także z myciem elewacji i bruku. Wyśmienicie się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie posiadasz takiego pomocnika użyj mopa czy szorstkiej drucianej szczotki. Obejrzyj drzwi frontowe a także furtkę. Zazwyczaj w szczelinach zbiera się piach i błoto przyniesione razem z letnim powiewem.

Czas na pomieszczenia

Przeważnie na przełomie sezonów zastępujemy odzież na cieplejszą. Przyszedł idealny czas na uporządkowanie szaf. Każdego dnia porządkuj kolejne pomieszczenie. Na koniec zostaw kuchnię i łazienkę. Jeżeli masz spiżarkę, powinno się na nią rzucić okiem, poukładać słoiki oraz zrobić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij również w sypialniach przewietrzyć wszystkich materacy oraz wyczyścić dywanów. W łazience umyj gruntownie płytki. Możesz uczynić to używając mopa bądź szmaty nałożonej na szczotkę. Postaraj się precyzyjnie doczyścić spoiny. W okresie zimowych miesięcy okazjonalnie otwieramy okna, jest bardziej duszno. W łazience panuje wilgotność. Zebrany w fugach kurz okaże się doskonałym środowiskiem dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach rzetelnie wyczyść wszystkie klosze lamp. Dla posiadaczy mebli balkonowych to też czas na umycie i zabezpieczenie foteli i kanap. Jeżeli staranniej zadbamy o umeblowanie zewnętrzne, tym ekonomiczniej wkroczymy w przyszły sezon wiosenny. Zazwyczaj po okresie grillowym też sprzątamy dokładniej ruszty i paleniska. Porządkowych czynności jest sporo, lecz wskazane jest je po kolei przewidzieć i zrealizować. Ażeby umilić sobie okres porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki czy też słuchowiska, bądź nucić.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search