Jakie atrakcje można zwiedzić w Londynie?

Jakie atrakcje można zwiedzić w Londynie?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Londyn uważany jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Europie. Znajduje się tu przecież w gruncie rzeczy multum interesujących miejsc, iż z bezspornie żaden turysta nie może się zanudzać. Atrakcyjną architekturę podkreślają bowiem zabytki i inne obiekty, które niezmiernie intensywnie przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny system polityczny. Rzeczywiście atrakcyjność londyńskiej cennej architektury określają te cechy, jakie są złączone z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla mnogości angielski trend wiąże się z klasą, dostojeństwem, smakiem i majestatycznym wizerunkiem. Natomiast, kiedy skorzysta się z pomocy właściwego lokalnego przewodnika, okazuje się, iż Londyn oferuje o wiele bardziej różnorodne atrakcje.

Z nie ulega wątpliwości najlepiej będzie skorzystać z gotowych propozycji wycieczek fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie zdoła przepuścić najbardziej reprezentatywnego zakątka Wielkiej Brytanii, czyli Pałac Buckingham, w szczególności w chwili zmiany warty. W pałacu pomieszkuje królowa i jej najbliższa rodzina. Niekiedy, w szczególności, jeśli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który dobrze zorientował się w zwyczajach Royal Family, można dostrzec kogoś ważnego, albo przynajmniej posłuchać jakiś bardzo intrygujących pałacowych wieści.

Równie ważnym miejscem jest zespół budynków, w skład którego wchodzą kultowa baszta zegarowa Big Ben jak również Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest rezydencją brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i można zwiedzić razem z przewodnikiem. Znajdująca się w pobliżu neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze posiadają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do jakiego zapewne zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. mają miejsce wszystkie koronacje angielskich włodarzy i inne ważne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London sławny jest zasadniczo z tego, iż przez wieki egzystował jako więzienie. Trudno było komukolwiek się z niego wydostać, ponieważ jedyne wejście znajdowało się nad Tamizą, dotrzeć tam można było jedynie łódką. Aktualnie fantastyczną atrakcję stanowi umiejscowiona w tym miejscu prezentacja Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas bez wątpienia przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który stanowi kolejną ciekawą londyńską atrakcję turystyczną.

Na miłośników sztuki współczesnej czeka słynne muzeum Tate Modern, które prezentuje kolekcje od 1900 roku. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy mieszczący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się piękna panorama miasta. Jeśli pragnąłbyś zobaczyć Londyn z lotu ptaka, lecz z całkowicie innej perspektywy możesz wybrać się do Sky Garden. Stąd ujrzysz uroczy widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednak atrakcyjne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo stanowi najwyższe na ziemi podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i słuchając wirtualnego przewodnika admirować zmieniającą się panoramą miasta.

Niecodziennych atrakcji z pewnością dostarczy spacer po londyńskich targowiskach. Niepowtarzalny nastrój Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest jedyny w swoim rodzaju. Legendarny Portobello Road Market to bazar w stylu vintige. Znajduje się tu całe mnóstwo oldschoolowych knajpek, stoisk, kramów i pawilonów. Kompletnie odrębną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - tutaj można skosztować i nabyć najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne smakołyki na globie.

Londyn zatem chowa mnóstwo tajemnic. Warto zatem dobrze przygotować się do eksploracji miasta. Istotne jest, by rozpytać o właściwego przewodnika, który zademonstruje nie jedynie te najbardziej znane atrakcje turystyczne, ale także poprowadzi w inne, klimatyczne i znamienne londyńskie zakamarki.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search