Jak odpoczywać wiosną? Kilka podpowiedzi

Jak odpoczywać wiosną? Kilka podpowiedzi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ciepłe dni jest świetną szansą na odetchnięcie. Aura nastraja pozytywnie, a jeszcze milsze temperatury powodują, że świat wokół staje się wielokolorowy. Ci szczęściarze, którzy mogą wziąć urlop, wyruszają gdzieś do kurortów polskich lub zagranicznych. Wybierają odpoczynek w spa, na plaży. A jak mają relaksować się ci, którzy zostają?. Spróbujmy więc przedstawić parę sposobów na odpoczynek po pracy. W jaki sposób można zapewnić sobie relaks w domowym zaciszu, po kilku, kilkunastu godzinach wytężonej pracy?

Zaplanuj odpoczynek

Planowanie całkiem nie eliminuje porządnego odpoczynku. Skoro możesz odnotować sobie w terminarzu np. rozmowę z klientem, przeprowadzać swoje obowiązki zawodowe podług ustalonego uprzednio projektu, identycznie dobrze możesz zaplanować sobie czas na odpoczynek. Być może z początku wydaje się to bezsensowne, jednakże jeżeli uda ci się tym wybiegiem wygospodarować należyty czas dla siebie, to dostrzeżesz tylko same korzyści. Są tacy, którzy kochają wdrożyć wszystkie swoje aktywności podług zarysu. Osobliwie pracoholicy osiągają jedynie aktywności zawodowe wpisane w terminarz. Przeto bardzo rozważne jest po prostu wprowadzenie w terminarz obligatoryjnego czasu na relaks. W dodatku można w tym miejscu precyzyjnie zanotować to, co chcielibyśmy uczynić - bez względu, czy to jest długa kąpiel z bąbelkami, czytanie książki, czy coś innego. Znaczące jest także, żeby przystać, że czas na wieczorny relaks wykazuje taki sam duży priorytet, jak na np. zebranie z prezesem.

Relaks vs nowe technologie

Wydaje się, że coraz w wyższym stopniu doceniamy życie osiągnięciami technologicznymi. Bez wątpliwości już od kilku dekad egzystują wiarygodne efekty badań naukowych potwierdzających negatywne działanie nadmiernego korzystania z komputera i smartfona. Obecnie natomiast bytowanie zawodowe mnogości z nas koncentruje się oczywiście około Excela, Worda i internetu. dodatkowo jeszcze seryjne seriale, które najczęściej ogląda się po kilka sezonów na raz. W tym przypadku trzeba sobie ogłosić bezapelacyjnie "stop". Czas, który poświęcamy na wypoczynek znaczy dokładne wyeliminowanie ekranów sprzed oczu. Prawdopodobnie dla poniektórych oglądanie filmów to jakiś rodzaj odpoczynku - tu bezwarunkowo trzeba zawierzyć medycynie i własnemu instynktowi. Jeżeli serial kompletnie cię wessał i nie potrafisz z niego wyrzec się na pożytek spaceru po lesie, to ewidentny znak tego, iż tym bardziej powinieneś cokolwiek z tym zdziałać. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie jest szkodliwe, jednakże powszechnie znane jest, że przeważnie serial ogląda się zaliczając cały sezon, kosztem zbawiennego snu. O wiele korzytniej pojść do teatru.

Postaw na aromaterapię

Już starożytni znali walory niekonwencjonalnych metod terapeutycznych. Stosowano rośliny wydzielających specjalny aromat i otaczano się przyjemnymi barwami. Należałoby pomnieć, że lawenda, czy melisa wpływa na nasze zmysły kojąco i uspakajająco. Odpal świecę zapachową lub weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz kilka kropli dołożyć do nawilżacza powietrza. Znakomicie jest także wygasić nieco świateł, ażeby utworzyć sympatyczny nastrój. Wypoczywają wtedy wszelkie twoje zmysły.
Jeśli jesteś osobą towarzyską, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Wskazane jest regularnie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Przede wszystkim właśnie masaż jest świetnym rozwiązaniem, odstresowuje, upiększa i można z niego skorzystać tak samo w w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie.

Znaczące jest tu i teraz

Prawdopodobnie to dla niektórych oczywistość, ale ostatnie badania psychologów szczegółowo argumentują, że nie umiemy odprężać się. Nie poszukujemy wolnego czasu. Selekcjonujemy propozycje niekorzystne bądź wyraźnie szkodliwe dla naszego nastroju. A przepis na to jest właściwie prosta. Odpoczywajmy tak, jak lubimy, selekcjonujmy ten rodzaj relaksu, jaka jest dla nas najbardziej przyjemna. Nie przesuwajmy wypoczynku na późniejszy okres. Pora na odsapnięcie jest tu i teraz. Spiszmy sobie listę ulubionych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą przyjemność. książka, ćwiczenia, słuchanie muzyki, grill na działce, sesja w saunie i cały bezmiar innych pomysłów na spędzenie czasu zyskownie dla swojego nastroju. A ty dziś jak na przykład się zrelaksujesz?

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search