Bagaż podręczny - jak się spakować?

Bagaż podręczny - jak się spakować?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kiedy zbliżają się wakacje na ogół opanowuje nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Staramy się zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, czasem eksplorujemy mapy i katalogi biur podróży. Ale kiedy już zdołamy wybrać atrakcyjne miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Osobliwie dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz tego warto wspomnieć, iż przewoźnicy posiadają swoje wewnętrzne przepisy, które mogą się nieco od siebie różnić. Jeżeli zatem niebawem wylatujesz na urlop, skorzystaj z naszego poradnika, radzimy, jakim sposobem poprawnie spakować bagaż podręczny do samolotu.

Parametry bagażu podręcznego

Na początek przypomnijmy, że podróżny może zabrać dwa typy walizek. Może to być bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany ładowany jest w luku bagażowym samolotu, jego parametry też określa regulamin przewoźnika. Ale teraz zajmiemy się bagażem podręcznym. Niekiedy wybieramy się tylko na na parę dni i nie musimy brać wielu rzeczy.W większości linii lotniczych działa jeden limit rozmiarów bagażu podręcznego. Przeważnie walizka lub torba podręczna musi ograniczać się do około 55 × 40 × 20 cm. Uznaje się wagę bagażu do 8 kg. Warto zwrócić uwagę również na to, czy linia lotnicza, z jakiej korzystamy dopuszcza bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 powinno być spakowane w bagaż rodzica. Natomiast z pewnością u wszystkich przewoźników można na pokład wziąć wózek dla dziecka lub fotelik. Analogiczna reguła dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu umieszcza wózek inwalidzki lub kule w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny warto przestrzegać zasad odnośnie wymiarów, gdyż w przypadku ich przekroczenia, nakładane są dodatkowe opłaty. Czasami nasz nadmiernie duży bagaż podręczny może być przyjęty za bagaż rejestrowany i zostanie przeniesiony do luku bagażowego samolotu.

Co można mieć w walizce podręcznej?

Wszystkie produkty, jakie pakujemy do torby podręcznej powinny uwzględniać ustalone wytyczne ilościowe i jakościowe. Pakujemy te przedmioty, które są niezbędne na czas lotu. masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów pozostałych, leki, kosmetyki pakowane w butelkach po 100 ml, żywność, odzież, nieduży sprzęt medyczny. Produkty płynne powinno się spakować do przezroczystej folii o pojemności nie większej niż 1 l. Przeważnie limity ilościowe nie dotyczą pokarmów dla niemowląt. Poza tym możesz wziąć wszystko, co kupiłeś w strefie bezcłowej na lotnisku.Przepisy linii lotniczych zabraniają pakowania do bagażu podręcznego: rzeczy łatwopalnych, środków wybuchowych, substancji chemicznych lub trujących, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak się spakować?

Niezwykle ważne jest, w jaki sposób spakujesz wszystkie przedmioty w walizce podręcznej. Na samym dole umieść odzież oraz to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym stopniu. Doskonałym patentem jest rolowanie rzeczy i ściąganie ich recepturką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i jednocześnie blokuje się przemieszczanie rzeczy w całym bagażu. W środku możesz ulokować wszelakie kosmetyki i przedmioty płynne. Na wierzch zawsze kładź rzeczy cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), farmaceutyki a także to wszystko, co musisz mieć w zasięgu ręki np: żywność, książkę, słuchawki, sprzęt medyczny. Powinno się też na samej górze ułożyć cienką bluzę, przyda się jak temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a ponadto tkanina zabezpieczy przed zniszczeniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, aby zawsze sprawdzić przepisy wewnętrzne przewoźnika. Pojawiające się dosyć często różnice w przepisach mogą niemało namieszać i wywołać problemy przy odprawie. Należałoby także zważyć spakowany bagaż, aby nic cię nie zaskoczyło przed bramką.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search