Podstawowe wyposażenie dla motocyklisty

Podstawowe wyposażenie dla motocyklisty

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najczęściej wiosna jest znakomitym okresem na rozpoznanie swojej miłości do motocykli. Wprawdzie piękne okoliczności natury nie stanowią głównego powodu do tego, by wsiąść na motor, bez wątpienia to stosowny moment, aby znakomicie poczuć maszynę i przyswoić wszelkie reguły bezpieczeństwa. Bezspornie jazda motocyklem zapewnia miłe wrażenie niezależności, jednakowoż wymaga określonego przygotowania oraz wyposażenia. Zwłaszcza każdy początkujący motocyklista ma obowiązek zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, które są potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Używanie odpowiednio dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest podstawą, którą definiuje nie wyłącznie zdrowy rozsądek, ale szczególnie przepisy ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach jest wiele rodzajów kasków, których specyfika i zastosowanie zależą przeważnie od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odrębny do poruszania się większym motorem. Są także kaski przeznaczone na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista przeważnie wybiera kask integralny, który za pomocą swojej wielofunkcyjnej, całej budowy zapewni wygodę i osłonę głowy tak samo w czasie jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, cięższych trasach. Należy kupować tylko takie kaski, które mają odznaczenie certyfikowanej homologacji. Świadczy to, iż spełniają ustalone normy bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytku na trasach europejskich.

Odzież na motocykl

Strój motocyklisty składa się z kilku elementów. Na początek należy wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Zazwyczaj wybór pada na tradycyjną, legendarną, jednakże ponadczasową i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motor. Obecnie dostępne są również tkaninowe kurtki motocyklowe, które także charakteryzuje wysoka jakość. Wybierane są zazwyczaj z uwagi na swoją lekkość, odporność na wodę i wytrzymałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, nieważne do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, powinien być wyposażony w specjalne ochraniacze.
Poza kurtką trzeba wyposażyć się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe albo modele z innych mocnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe też winny być wyposażone w protektory.
Solidne buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i zabezpieczać stopy. Tym samym trzeba wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to zapewne najczęściej kupowany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest mieć kilka par, które można zmieniać w zależności od pory roku oraz stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami na pewno tworzą podstawę wyposażenia i powinny znajdować się na liście początkowych zakupów początkującego motocyklisty.
Wskazane jest też pamiętać o innych elementach stroju na motocykl. Można wyposażyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, jak również rozważyć kupno kominiarki pod kask. Trzeba jednak pamiętać, żeby wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko solidnej jakości, ale także ochraniały motocyklistę przed możliwymi otarciami, bądź zranieniami w trakcie upadku.

Dodatkowe akcesoria na motocykl

Motocyklista nowicjusz winien przede wszystkim skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Natomiast bez wątpienia każdy, kto wyrusza poza miasto, czy też na nieznane trasy winien wyposażyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane tylko z myślą o potrzebach motocyklisty, toteż są niezawodne i komfortowe w korzystaniu. Natomiast interkom montowany w kasku umożliwi motocykliście możliwość komunikacji z innym jeźdźcem, a jak również pozwoli na odsłuchiwanie wskazówek z nawigacji.

Powinno się jednak mieć na uwadze, że podstawą każdego motocyklisty powinna być zapobiegliwość i rozwaga. Jazda motocyklem związana jest z dużym ryzykiem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz też z uwagi na innych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi starać się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można kupić w znakomicie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Powinno się bez wątpienia siegać po asortyment wysokiej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Najwyższą jakość zwykle zdołają zagwarantować jedynie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w Liberty MotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Wyłącznie wysoka jakość materiałów i wykonania potwierdzona certyfikatami zdoła zapewnić dobre zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search