Cieciorka w zdrowej diecie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ciecierzyca, występująca również jako cieciorka, jest jednym z cenniejszych składników zdrowej diety. Dlaczego opłaca się sięgać po tę roślinę strączkową? Jak może ona wpływać na nasz organizm?

Ciecierzyca to wspaniały składnik diety wegańskiej, jednak nie tylko jaroszom dieta z cieciorką jako częstym składnikiem wyjdzie na zdrowie. Ta roślina to wiele cennych dla naszego organizmu składników odżywczych, witamin oraz składników mineralnych. Kto będzie regularnie sięgać po ciecierzycę, ten może w prosty sposób poprawić ogólny stan swojego zdrowia. Dzięki temu dodatkowi można skutecznie zatroszczyć się o swój przewód pokarmowy oraz ułatwić sobie odchudzanie. W cieciorce można też znaleźć spore ilości wartościowego białka oraz tak ważnych dla ludzkiego organizmu składników, jak nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystko to sprawia, że zdrowa dieta z ciecierzycą jako stałym dodatkiem może nas skutecznie wspomagać w walce z wieloma przypadłościami.

Regularne sięganie po przepisy na pyszne potrawy z cieciorką jako ważnym dodatkiem polecane jest osobom mającym kłopoty nadciśnieniem oraz tym, którzy chcą się skutecznie rozprawić ze złym cholesterolem. Silniejsza odporność organizmu, skuteczna ochrona przed stresem – oto kolejne korzyści, dla których warto włączyć cieciorkę do swej diety. A im szybciej to zrobimy, tym lepiej.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search