Przenośne toalety i umywalki mobilne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sławojka, gdyby takie określenie padło na którymś z teleturniejów, większość młodych osób miała by kłopot z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. A owa sławojka to nic innego jak drewniana wolnostojąca toaleta, najczęściej zbita z desek.

Nazwę zawdzięcza Felicjanowi Sławoj Składkowskiemu premierowi Polski z okresu XX lecia międzywojennego. On to zasłynął jako propagator poprawy zdrowia Polaków w oparciu o zachowanie odpowiedniej higieny sanitarnej. Z jego inicjatywy Prezydent RP wydał rozporządzenie dotyczące instalowania przenośnych i stacjonarnych toalet w miejscach publicznych i prywatnych.
Dziś nie potrzeba żadnych rozporządzeń, wolny rynek i konkurencja zrobiły swoje. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które prowadzą wynajem toalet przenośnych.

Przenośne toalety

Każda impreza skupiająca dużą ilość osób, organizowana w plenerze, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia sanitarnego. Podobnie przedstawia się sprawa związana z zapleczem sanitarnym placów budowy. Idealnym rozwiązaniem jest instalowanie mobilnych toalet. Dzięki zastosowaniu prostych rozwiązań, przenośna toaleta jest samowystarczalnym węzłem sanitarnym w miejscu jej ustawienia.

Jak zbudowana jest przenośna toaleta?

Podstawowym materiałem, z którego wykonane są toalety mobilne jest tworzywo sztuczne. Odpowiednio dobrane materiały umożliwiają wykonanie solidnej kabiny sanitarnej, odpornej na działanie czynników atmosferycznych. Specjalne wzmocnione konstrukcje znajdują najszersze zastosowanie na placach budowy.
Każda przenośna toaleta wyposażona jest w niezależny zbiornik na nieczystości. Zbiorniki te wykonane są ze specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego pochłaniającego nieprzyjemne zapachy, każdy zakończony jest otworem wyposażonym w deskę sedesową. Najważniejszą zaletą przenośnych toalet jest to, że nie potrzebują one podłączenia do kanalizacji ściekowej oraz instalacji wodnej. Są one w pełni niezależne i można je stawiać w dowolnym miejscu.

Serwis przenośnych toalet

Wszystkie firmy oferujące wynajem toalet przenośnych dodatkowo zajmują się ich obsługą serwisową. Systematycznie według ustalonego harmonogramu odbywa się odbiór nieczystości, połączony z myciem i dezynfekcją całej toalety. W ramach serwisu uzupełniana jest też czysta woda w zbiornikach, mydło w płynie jeśli taki dozownik występuje, papier toaletowy i ręczniki papierowe. W razie potrzeby obsługa serwisowa może być wykonana w terminie wcześniejszym niż przewiduje to harmonogram.

Umywalki mobilne

Kolejna nowość, która pojawiła się na rynku to mobilne umywalki. Są one przystosowane do ustawiania w newralgicznych miejscach. Wyposażone są w niezależny zbiornik wody czystej oraz zbiornik do odbioru wody brudnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wymagają podłączenia do kanalizacji oraz sieci wodociągowej. Jest to doskonałe wyposażenie np. dla punktów gastronomicznych typu „budka z gorącymi przekąskami”, tymczasowych smażalni itp. Umywalki mobilne są samodzielnymi punktami sanitarnymi i mogą być ustawiane niezależnie od przenośnych toalet.
Firmy prowadzące wynajem toalet przenośnych proponują w ramach swojej oferty, dodatkowo wynajem umywalek mobilnych z pełnym serwisem tych urządzeń

Firmy oferujące wynajem toalet przenośnych zazwyczaj mają do dyspozycji kilka wzorów toalet. Oferta obejmuje proste toalety oraz toalety z bogatym wyposażeniem. Dodatkowo można wynająć przenośne toalety przeznaczone do obsługi osób niepełnosprawnych.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search