Będzińskie skarby - co warto zobaczyć w tym mieście?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Będzin jest jednym z najciekawszych ośrodków miejskich na obszarze Zagłębia. Będzińskie obiekty sprawiają, iż wycieczki po terenie Będzina stają się dla każdego z nas ciekawą przygodą.

Co warto zobaczyć w trakcie zwiedzania tego miasta? Jakie atrakcje znajdujące się w Będzinie mogą zrobić na zwiedzających najmocniejsze wrażenie? Będzin może się pochwalić cenną pamiątką z czasów średniowiecza. Są nią pozostałości średniowiecznych murów miejskich, które niegdyś otaczały całe historyczne miasto. W gronie zabytków architektury sakralnej na szczególną uwagę zasługuje kościół parafialny Świętej Trójcy. To ciekawa pamiątka, pamiętająca okres panowania Kazimierza Wielkiego.

Przed II wojną światową Będzin był istotnym ośrodkiem osadnictwa dla Żydów. Do dziś przypominają nam o tym tak ważne miejsca, jak Plac Bohaterów Getta Będzińskiego na obszarze getta a także Dom Modlitwy Cukermana. Intryguje też synagoga Mizrachi, nad którą opiekę sprawuje aktualnie Muzeum Zagłębia. Placówka ta ma jeszcze pod swą opieką Pałac na Gzichowie oraz zamek, wzniesiony w czasach Kazimierza Wielkiego. Obecnie w miejscach tych można zwiedzać interesujące ekspozycje, dzięki którym można lepiej poznać dzieje Będzina oraz jego dawnych mieszkańców.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search