Aminos kokosowy - zdrowsza alternatywa dla sosu sojowego?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aminos kokosowy to sos powstały dzięki połączeniu fermentowanego soku zebranego z kwiatów palmy kokosowej oraz naturalnej soli morskiej. Uznawany jest za doskonały zamiennik klasycznego sosu sojowego dla osób, które eliminują ze swojej codziennej diety produkty sojowe, gluten oraz nadmiar sodu.W smaku do złudzenia przypomina sos sojowy, dzięki czemu jest idealny w daniach kuchni Azji. Staje się coraz bardziej popularne wśród osób ,które dbają o zdrową dietę.Czy jednak faktycznie jest on zdrowszym zamiennikiem dla sosu sojowego?

Skarbnica zdrowia

Aminos kokosowy jest doskonałą przyprawą do dań mięsnych, dań azjatyckich tudzież sałatek. Świetnie sprawdza się też jako składnik marynat.Dodanie go do potrawy wzbogaci ją o aminokwasy kokosowe o udowodnionym pozytywnym działaniu na układ krążenia, gospodarkę cukrową (zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę) oraz układ immunologiczny. Sos ten zawiera aż 16 niezbędnych aminokwasów egzogennych.Substancje zawarte w nektarze z kwiatów kokosa wykazują korzystny wpływ na gospodarkę lipidową, podnosząc poziom "dobrego" cholesterolu. Pomagają również regulować ciśnienie krwi.

Aminokwasy kokosowe są też prawdziwym przyjacielem odchudzania. Pomagają hamować uczucie głodu dzięki podnoszeniu poziomu tak zwanego "hormonu szczupłych" - adiponektyny.Działają też osłonowo na układ pokarmowy i łagodząco w stanach zapalnych, co ma kluczowe znaczenie w profilaktyce nowotworów, szczególnie jelita grubego.

Wśród najcenniejszych składników nektaru z kwiatu kokosa znajdziemy również inozytol. Jest on białkiem wykazującym pozytywny wpływ na układ nerwowy. Dlatego aminos kokosowy powinien być włączony do codziennego żywienia przez osoby cierpiące na zaburzenia depresyjne oraz nerwicowe.Inozytol wykazuje również korzystne działanie wspomagające leczenie zespołu policystycznych jajników.

Zdrowe z natury

Dodatkowo aminos nie zawiera w swoim składzie dodatku cukru, glutenu oraz składników odzwierzęcych. Dlatego jest doskonały dla wegan oraz osób celiaków.W odróżnieniu od sosu sojowego, który w wersji dostępnej w naszych sklepach zwykle zawiera sztuczne chemiczne dodatki i polepszacze takie jak glutaminian sodu, jest produktem całkowicie naturalnym. Dzięki temu możemy mieć pewność, że na nasze stoły trafia to, co dla nas najlepsze.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search