Zabytki Gdańska: ratusz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dla szerokiej grupy krajoznawców, Gdańsk okazuje się bardzo ciekawym kierunkiem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak perełek dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie budowle opłaca się skierować szczególną uwagę?

Jednym z tych budowli, którym warto się uważniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Gmach ten stanowi bardzo ważną część miejskiej panoramy, zalicza się również do grona najważniejszych zabytków starówki gdańskiej. Ta jedyna w swoim rodzaju perełka architektury robi bardzo duże wrażenie na gościach. Ratusz ten przyciąga nie tylko wspaniałą bryłą a także pełną detali architektonicznych elewacją. Ten budynek to również wyjątkowe pomieszczenia, które koniecznie trzeba lepiej poznać. Muzeum, które mieści się we wnętrzu ratuszowego gmachu dawnej siedziby miejskich urzędników może się poszczycić cennymi eksponatami. Reprezentacyjne pomieszczenia zachwycają, a wizyta w gdańskim ratuszu będzie dla większości zwiedzających rewelacyjną przygodą.Ratusz jest tylko jedną z wielu zabytkowych budowli, jakimi może nas oczarować Gdańsk. By odkryć wszystkie zabytki tego miasta, warto zaplanować dłuższą wycieczkę po jego terenie.

Rewelacyjne zagospodarowanie sprawia, że w Gdańsku bez problemów można znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku, co sprawia, że zorganizowanie takiego wypoczynku staje się coraz łatwiejszym zadaniem.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search