Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Park edukacyjny to miejsce w którym dzieci a także osoby dorosłe mogą aposteriorycznie przekonać się o funkcjonowaniu sił natury jak również niektórych praw fizyki.

Od zwyczajnych muzeów naukowych, w któych ekspozycja bywa na ogół stała, parki edukacyjne odróżnia to, iż wymagają od odwiedzających jakichś działań. Dlatego parki wyposaża się w przeróżnego typu urządzenia i budowle, które każdy ze odwiedzających może dotknąć oraz przetestować ich działanie.

Istotnym celem parków edukacyjnych ma być, prócz zabawy, aktywizowanie w dzieciach zaciekawienia nauką, wyjaśnianie jej elementarnych praw, i opisywanie ciekawostek naukowych. W Polsce budowanych jest coraz więcej tego typu obiektów, które są nadzwyczaj chętnie zwiedzane zarówno przez pojedynczych turystów, jak i wycieczki szkolne.

Do największych a także najważniejszych należą: Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu, Ogród Doświadczeń w Krakowie, Warszawskie Centrum Nauki Kopernik a także Gdańskie Centrum Hewelianum. Wypad do edukacyjnego parku może być idealnym pomysłem na rozrywkę dla całej rodziny, połączoną ze zdobywaniem wiedzy.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search