Przyrodnicza perełka Poznania

Przyrodnicza perełka Poznania

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poznań, jak na ważny ośrodek uniwersytecki przystało, może pochwalić się kilkoma ciekawymi placówkami badawczymi. Jedną z największych atrakcji przyrodniczych Poznania jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

To nie tylko najpiękniejszy park w tym mieście, to również bardzo ważna placówka naukowo – dydaktyczna. Często odbywają się tu lekcje w terenie zarówno dla studentów, jak i uczniów z poznańskich szkół. Nie brak tu również turystów indywidualnych oraz mieszkańców Poznania, którzy ten ogród traktują przede wszystkim jako rewelacyjne miejsce na rodzinny spacer.

Czym zachwyca zwiedzających Ogród Botaniczny w Poznaniu?

Przede wszystkim bogactwem roślin, których jest tu około 7 tysięcy gatunków. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszy się tutejsze alpinarium, które zbudowano z gigantycznych bloków skalnych, pomiędzy którymi można podziwiać rośliny górski z różnych stron świata. Ciekawa jest również kolekcja irg oraz obszar, na którym zgromadzono rośliny zagrożone wyginięciem. To właśnie dla nich w latach 80-tych XX wieku stworzono specjalny dział – Dział Roślin Rzadkich i Zagrożonych. Tu można zobaczyć te rośliny, które wpisano do Czerwonej Księgi Roślin.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search