Poznań – co warto zobaczyć?

Poznań – co warto zobaczyć?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeżeli wybierasz się na weekend bądź urlop do Poznania to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przedstawimy w nim kilka miejsc, które bezsprzecznie należy zobaczyć będąc w stolicy Wielkopolski. Dla wyjaśnienia nie będzie to żaden ranking czy nawet subiektywna opinia.

Ratusz

Zaczynamy od Ratusza. Mówiąc o poznańskim ratuszu nie można nie wspomnieć o koziołkach, które są jedną z atrakcji turystycznych. Każdego dnia o godziną 12:00 bodą się na wieży ratusza. Co do budynku, znajduje się on w na poznańskim Starym Rynku. Jeśli chodzi o styl architektoniczny to pierwotnie był nim gotyk, a obecnie jest renesans. Z ratuszem związane są dwie legendy. Jedni z nich dotyczy koziołków natomiast druga króla Kruków. Jako, że są to tematy na dłuższe historie, nie będziemy się w nie zagłębiać.

Starówka

Skoro powiedzieliśmy o ratuszu, a nawet wspomnieliśmy, że znajdziemy go na starym rynku to przyszedł teraz czas na poznańską starówkę. Ratusz odgrywa w niej bardzo ważną rolę. Stare miasto w Poznaniu charakteryzuje się kolorowymi kamieniczkami, które często pokrywają artystyczne szkice mieszczańskie malarzy i wąskie uliczki, które odchodzą od rynku. Znajdziemy tam mnóstwo restauracji oraz klubów. W przypadku świąt pełno jest jarmarków, pokazów czy wystaw.

Park Cytadela

Do końca II wojny światowej znajdował się tu Fort Winiary. Park ten jest świetnym terenem dla rekreacji. Jeżeli chcemy wybrać się na spacer lub pojeździć rowerem to, gdzie jak nie tutaj! Trawniki są tu zawsze należycie zadbane co pozwala wypocząć na trawie.

INEA Stadion

Ktoś może powiedzieć, że nieco kontrowersyjny punkt na liście, ale ma argumenty na swoją obronę.  Była to jedna z aren Mistrzostw Europy w 2012 roku, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Na tym stadionie rozegrano trzy spotkania fazy grupowej. Była to pierwsza w Polsce oddana do użytku arena tego turnieju. Jej pojemność to 43 269 miejsc. Koszt budowy wyniósł 747 mln zł.

Termy Maltańskie

Termy Maltańskie znajdziemy na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w naszym kraju. Jego budowa byłą wpisana na listę inwestycji związanych z organizacją Mistrzostw Europy, które jak było wspomniane przy okazji INEA Stadionu odbyły się 2012 roku. W obiekcie znajdziemy baseny rekreacyjne, sportowe i strefę saun. W Polsce ośrodek ten, jeżeli chodzi o wielkość nie ma konkurencji natomiast w Europie jest na drugim miejscu, co i tak jest bez wątpienia powodem do dumy.

Byliśmy na ratuszu potem zwiedzaliśmy starówkę, znaleźliśmy też chwilę, żeby przyjrzeć się parkowi Cytadela po czym skierowaliśmy kroki na jedną z aren Mistrzostw Europy, które organizowane były przez Polskę i Ukrainę, a koniec naszej podróży miał miejsce w największym ośrodku sportowo-rekreacyjnym w naszym kraju czyli Termach Maltańskich. Miejsce, które są warte zobaczenia w Poznaniu jest o wiele więcej. Za przykłady może posłużyć CK Zamek czy Ogród Botaniczny UAM. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tymi atrakcjami, w końcu urlopy zbliżają się wielkimi krokami!

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Poznan/

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search