Atrakcje turystyczne Poznania

Atrakcje turystyczne Poznania

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Poznań, stolica Wielkopolski, to miasto, które z pewnością wato odwiedzić w czasie wakacji. W Poznaniu możemy nie tylko uczestniczyć w różnych ciekawych wydarzeniach kulturalnych, ale także zobaczyć wiele interesujących zabytków. To miasto, gdzie zabytki z różnych epok tworzą harmonijną całość z nowoczesną architekturą.

Ciekawe atrakcje turystyczne Poznania - kilka propozycji

Jednym z ciekawszych zabytków poznańskich jest Ratusz na Starym Rynku, to budynek utrzymany w charakterystycznym stylu renesansowym, z którego wieży każdego dnia odgrywany jest hejnał Poznania. Ratusz ma interesującą ścianę frontową, która jest nie tylko bogato zdobiona, ale także prezentuje alegorie takich cnót jak: miłość, cierpliwość, wiara oraz męstwo.

Wielbiciele zabytków o charakterze wojskowych mogą odwiedzić Twierdzę Poznań, czyli de facto zbiór fortyfikacji, które zostały wybudowane w obrębie Poznania na przełomie XIX i XX wieku. Na uwagę zasługuje fakt, że Twierdza Poznań to jeden z największych takich systemów na całym kontynencie europejskim. Twierdza podzielona jest na dwa rejony, twierdzę poligonalną oraz fortową, obejmującą 18 fortów.

Podczas swojego pobytu w Poznaniu można odwiedzić także słynne Jezioro Maltańskie. Ten sztuczny zbiornik wodny na prawym brzegu Warty to miejsce dla wszystkich, którzy lubią uprawiać sporty wodne. W pobliżu Jeziora Maltańskiego znajdują się liczne obiekty, które powinny także zainteresować przyjezdnych. Chodzi tutaj chociażby o: Nowe Zoo w Poznaniu, Termy Maltańskie, Kopiec Wolności czy Ogród Czasu (grupa kilka zegarów słonecznych).

Godną uwagi atrakcją w Poznaniu jest z pewnością tutejszy Ogród Botaniczny, który pełni także funkcję placówki naukowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ogród jest otwarty dla zwiedzających od maja do października. W strefie szklarniowej można obejrzeć niezwykłe rośliny podzwrotnikowe oraz egzotyczne sukulenty. Oprócz tego w ogrodzie rosną w specjalnie wydzielonych strefach rośliny wodne, górskie, rzadkie i ginące, a także drzewa i krzewy o walorach dekoracyjnych.

Planując pobyt w Poznaniu, możemy być spokojni o nocleg. Miasto z pewnością nas nie zawiedzie pod tym względem - można zarezerwować noclegi zarówno w przytulnych pensjonatach, jak i ekskluzywnych hotelach. Osobom, które szukają komfortowego noclegu w dobrej lokalizacji, polecamy luksusowy hotel Andersia w Poznaniu. To nowoczesny obiekt, oferujący swoim gościom eleganckie pokoje oraz parametry.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search