Skarby Wielkopolski: Chodzież i jej atrakcje

Skarby Wielkopolski: Chodzież i jej atrakcje

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Być może Chodzież nie zalicza się do najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Wielkopolsce, jednak w czasie wycieczki po tym regionie z pewnością warto zajrzeć na jej teren. Jakimi atrakcjami może się pochwalić to miasto?

Chodzież to ciekawe miasto, którego początki wiążą się z prywatną osadą handlową. Najstarsza część miasta pochodzi z okresu późnego średniowiecza. Wiadomo, że w tym czasie powstał tutejszy zamek, którego pozostałości należą obecnie do największych atrakcji miasta. Ciekawie prezentuje się również rynek, w pobliżu którego ujrzeć można ciekawy przykład późnogotyckiej architektury sakralnej. To kościół parafialny św. Floriana, którego dumą jest ciekawe wyposażenie z XVII i XVIII wieku. Chodzież może się również pochwalić historycznym układem urbanistycznym, przy czym na szczególną uwagę zasługują tu stare domy mieszczańskie. Wiele z nich to cenne pamiątki z XVIII wieku oraz najlepsze ozdoby tego miasta.

Piękne otoczenie sprawia, że najbliższa okolica miasta sprzyja miłośnikom aktywnego wypoczynku. Wycieczki po okolicy Chodzieży są ciekawą formą spędzania tu czasu wolnego, pozwalają jednocześnie zapoznać się z pięknem Wielkopolski. Kusi m. in. Jezioro Miejskie, przy którym czekają i przystanie, i malownicza promenada. W rejonie miasta pojawiają się też coraz ciekawsze szlaki piesze, dzięki którym turystyka w pobliżu Chodzieży zaczyna odgrywać coraz ważniejsza rolę.

Chodzież znana jest także z wyrobu porcelany.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search