Poznaj 3 najciekawsze wrocławskie atrakcje! Zaplanuj weekend pełen wrażeń

Poznaj 3 najciekawsze wrocławskie atrakcje! Zaplanuj weekend pełen wrażeń

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wrocław i atrakcje, czyli jak zaplanować czas w Mieście Stu Mostów? To pytanie zadają sobie zarówno miejscowi, jak i turyści. Na szczęście Wrocław pełen jest najróżniejszych atrakcji przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W stolicy Dolnego Śląska świetnie bawić się będą także całe rodziny. Dlatego nie czekaj, zaplanuj swój weekend już dziś!

Edukacja i zabawa w Hydropolis

Rodzice, którzy chcą zorganizować atrakcje dla dzieci we Wrocławiu stoją niejednokrotnie przed sporym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi przewodnik po wrocławskich atrakcja dostępny na blogu Hostelu Trzy Kolory. Jak w gąszczu najróżniejszych ofert na formy spędzania wolnego czasu odnaleźć najbardziej wartościowe aktywności? Jedną z propozycji zawartych w przewodniku jest Hydropolis.

Multimedialne muzeum Hydropolis to niezwykła atrakcja Wrocławia stanowiąca zbiór praktycznej wiedzy na temat życiodajnej substancji, jaką jest woda. Ta niezwykła instytucja edukacyjna powstała na obszarze czterech tysięcy kilometrów kwadratowych w obrębie dawnego zbiornika wody czystej, który wpisany został na listę zabytków UNESCO. Hydropolis to pierwsza tego typu konstrukcja w naszym kraju. Muzeum wody posiada aż dziewięć pogrupowanych tematycznie stref, z których każda eksponuje zupełnie odmienne zagadnienia związane z ciekawostkami dotyczącymi niezwykłego świata wody. Na odwiedzających czekają specjalnie przygotowane pomieszczenia pełne multimedialnych instalacji, które w przystępny i przyjemny sposób przybliżają interesujące fakty o tej niezwykłej substancji.

Laser Tag - emocjonująca rozrywka dla każdego

Mało jest tak emocjonujących atrakcji na weekend we Wrocławiu, jak uczestnictwo w grze zwanej Laser Tagiem. To rozrywka idealna dla osób w każdym wieku - świetnie sprawdzą się zarówno drużyny stworzone z grup znajomych, jak i gry prowadzone przez całą rodzinę! Zasady rozgrywki Laser Tag są bardzo proste - każdy z zawodników otrzymuje specjalny karabin strzelający wiązkami bezbolesnego lasera oraz zestaw czujników montowanych na opasce umieszczanej na głowie. Broń obsługuje się podobnie do klasycznych rodzajów karabinów czy pistoletów, repliki wydają nawet dostosowane do gry dźwięki. Cała zabawa polega na namierzaniu reprezentantów drużyny przeciwnej na terenie ogromnego labiryntu i eliminowaniu ich podobnie, jak ma to miejsce w klasycznych strzelankach Air Soft Gun czy też paintball. Laser Tag stanowi jednak znacznie wygodniejszą wersję rozgrywki, gdzie unikamy narażenia się na siniaki od pędzących w naszą stronę kulek. Gra jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna dla dzieci.

Podróż po Afryce na wyciągnięcie ręki

Obecnie za największą atrakcję Wrocławia uważane jest bijące rekordy popularności, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających, oceanarium Afrykarium. Kompleks wybudowany został w ramach instytucji Zoo Wrocław i w całości poświęcony prezentacji fauny i flory Czarnego Kontynentu. Nic dziwnego, że ten przypominający Arkę Noego budynek przyciąga tak wielu fascynatów zwierząt - został bowiem wyróżniony czwartym miejscem na liście cudów świata zoologicznego! Oceanarium Afrykarium podzielone jest na sześć różnorodnych stref tematycznych, w których eksponowane są ekosystemy składające się na dzikie piękno Afryki.

Publikacja: insnae.agency

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search