Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stolica rozwoju technologicznego w Polsce, ale też w ubiegłym roku Europejska Stolica Kultury – nie bez kozery - Wrocław od kilku lat przyciąga coraz większą liczbę turystów zafascynowanych tym miastem nazywanym m. in. polską Wenecją ze względu na liczbę znajdujących się w nim mostów. Wrocław przyciąga architekturą, ofertą licznych organizowanych tutaj festiwali oraz atmosferą dynamicznie rozwijającego się miasta.

Wśród obowiązkowych punktów na mapie Wrocławia, które należy zobaczyć, jest na pewno jego serce, czyli Rynek wybudowany za czasów księcia Henryka Brodatego, jeszcze w wieku XIII. To tutaj można w lecie trafić na plenerowe kino w ramach festiwalu Nowe Horyzonty czy liczne koncerty i inne atrakcje. A sam Rynek i jego kolorowe kamieniczki na czele z Ratuszem o bogato zdobionej fasadzie najlepiej oglądać w trakcie letnich wieczorów, kiedy w znajdujących się tutaj knajpkach dosłownie tętni życie miasta.

Spragnionych wrażeń z historii Wrocławia przyciąga Ostrów Tumski, dawnego grodu, gdzie w X wieku powstał zalążek dzisiejszego Wrocławia. Dziś to miejsce głównie wypełnione obiektami sakralnymi, m. in. mieści się tutaj kościół świętego Idziego położony przy urokliwej uliczce Kanonia, na Ostrów Tumski licznie zmierzają jednak przede wszystkim zakochani, którzy na prowadzącym na wyspę moście zawieszają kłódki symbolizujące ich wieczną miłość.

Romantyczny weekend we dwójkę we Wrocławiu można kontynuować w niezwykłym otoczeniu, jakim jest Ogród Japoński w tym mieście, znajdujący się w ponad 15-hektarowym Parku Szczytnickim, będącym dumą miasta. Zaliczany jest bowiem do jednego wśród czterech najpiękniejszych europejskich parków. Sam Ogród Japoński z romantycznym mostkiem i gatunkami roślin sprowadzonymi specjalnie z Japonii jest wyjątkowo fotogenicznym miejscem, nadającym Wrocławiowi odrobinę wschodniej egzotyki.

Aby w pełni rozkoszować się atmosferą Wrocławia idealną dla romantycznej podróży we dwoje, warto wybrać na nocleg luksusowe apartamenty Kings Apartment mieszczące się w centrum miasta w luksusowym budynku OVO. Starannie i ze smakiem urządzone pokoje noclegowe pozwolą na wypoczynek po intensywnym zwiedzaniu miasta i są dobrą alternatywą dla pozbawionych charakteru pokoi hotelowych.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search