Warto odkrywać Leszno

Warto odkrywać Leszno

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Piękna pogoda tego lata sprzyja wyjazdom weekendowym. To idealny czas na lepsze poznanie nieznanych nam dotychczas miejscowości. W Polsce jest ich tysiące. Każda z nich ma swoją historię, wyjątkowy klimat. Przyjrzymy się, co ma do zaoferowania odwiedzającym Leszno.

Rynek wizytówką miasta

Plac i Ratusz miejski w Lesznie prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. To idealne miejsce na zaczęcie swojej weekendowej przygody. W pobliżu znajdują się liczne restauracje, gdzie skosztować można różnych miejscowych specjałów. Sam Ratusz i otaczający go rynek to miejsce barwne, zachęcające swoją architekturą i estetyką do dłuższego postoju i zwiedzania. Stosunkowo niedaleko znajdują się liczne hotele Leszno, do których wracać można po dniu pełnym wrażeń. Niejeden hotel Leszno jest tak położony, że sprzyja wszelkim wyprawom turystycznym. To kolejny plus, który warto wziąć pod uwagę, jeżeli zdecydujemy się na weekend w tym mieście.

Jeżeli wyprawiamy się z dziećmi, to nie możemy ominąć FreeFlyCenter - Tunel Aerodynamiczny. Ilość wrażeń, jakiej doświadczą w symulatorze nasze pociechy i my wystarczy na cały dzień. Obsługa powszechnie znana jest ze swojej fachowości i bardzo przyjaznego podejścia do odwiedzających. Jeżeli chcemy poczuć, jak to jest móc latać to właśnie tam. Ci, którzy zdecydowali się na odwiedzenie tunelu aerodynamicznego, chwalą sobie poczucie niezwykłej swobody wręcz wolności, na którą on pozwala.

Jeżeli chcemy zobaczyć więcej zabytków to mamy duży wybór. Zabytkiem zasługującym na naszą uwagę i mającym własną duszę jest Kościół Świętego Mikołaja. Cechuje go unikatowa architektura sakralna i bogata historia. To punkt o zasłużonej popularności wśród turystów. Ci, którzy zdecydowali się na wejście do budynku, dzielą się z innymi pozytywnymi wrażeniami. Wnętrze kościoła to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To miejsce, gdzie czas stanął w miejscu.

Żużlowe emocje

Miłośnicy sportów motorowych (i nie tylko) mogą odwiedzić stadion imienia Alfreda Smoczyka. Leszno znane jest z organizowania wydarzeń związanych z żużlem. Stadion nieustannie jest modernizowany i spełnia wszelkie wymogi związane z wykorzystaniem takiego obiektu dla imprez masowych. Podczas zawodów emocje sięgają zenitu. Gośćmi na trybunach są mieszkańcy różnych miast. Ludzie chcą poczuć ten wyjątkowy klimat wyścigów żużlowych w Lesznie. Oczywiście atrakcji jest znacznie więcej. Ciężko byłoby zobaczyć je w ciągu jednego weekendu. Jest do czego tutaj wracać.

apartamentyleszno.com

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search