Zwiedzanie Wrocławia zimą

Zwiedzanie Wrocławia zimą

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Planując zwiedzanie miast zwykle wybieramy te miesiące, w czasie których pogoda sprzyja turystom, a relatywnie wysoka temperatura ułatwia planowanie wyprawy. Nic więc dziwnego, że również Wrocław może się pochwalić największą grupą turystów właśnie w miesiącach letnich. Okazuje się jednak, że zima w Stolicy Dolnego Śląska wcale nie musi być nudna, na niebanalne atrakcje mogą zaś liczyć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Co zatem robić we Wrocławiu, jeśli trafimy do niego w miesiącach zimowych?

Z wizytą na lodowisku

Uprawianie sportów zimowych w mieście jest z reguły trudnym zadaniem, choć jednak nie mamy możliwości ścigania się na nartach biegowych i szusowania po alpejskich stokach, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na brak aktywności. Również w sercu miasta można przecież jeździć na łyżwach, nic więc dziwnego, że we Wrocławiu można liczyć na przynajmniej kilka lodowisk. Od października aż do końca kwietnia otwarte jest Lodowisko Orbita Wrocław znajdujące się na ulicy Wejherowskiej. Warto je odwiedzić nawet będąc w mieście przejazdem, jeśli bowiem nie zabraliśmy ze sobą odpowiedniego sprzętu, możemy zdecydować się na jego wypożyczenie. Pełnowymiarowe, sztuczne lodowisko posiadające wypożyczalnię sprzęty czeka też na turystów na ulicy Spiskiej, obok Stadionu Miejskiego, od grudnia aż do końca lutego, można zaś cieszyć się (jeśli tylko sprzyja pogoda) lodowiskiem pod gołym niebem.

Z górki na pazurki

Jeśli jazda na łyżwach nie jest naszą pasją, lubimy mocne wrażenia albo mamy pod opieką małe dzieci, które nie czują się zbyt pewnie na lodowisku, możemy wybrać się we Wrocławiu na sanki. Już sama topografia miasta zachęca do zaplanowania takiej wyprawy, jeśli więc pogoda sprzyja, można korzystać z licznych niewielkich wzniesień, które będą nie lada wyzwaniem nie tylko dla najmłodszych, ale i dla tych nieco starszych saneczkarzy. Lista ukochanych miejsc wrocławian jest zresztą imponująca. Znajduje się na niej między innymi Wzgórze Partyzantów, Góra Popowicka oraz Wzgórze Gajowickie.

Zabytki w zimowej odsłonie

Oczywiście, Wrocław jest też miastem wypełnionym zabytkami i miejscami, które po prostu wypada odwiedzić takimi, jak choćby Muzeum Narodowe, czy też Panorama Racławicka. Można je zwiedzać latem, zawsze jednak należy liczyć się z tym, że wiele innych osób również wpadnie na ten sam pomysł, a zwiedzanie w zgiełku i tłoku zwykle nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Zimą turystów jest znacznie mniej, jeśli więc chcemy cieszyć się pięknem zabytków Wrocławia w spokoju i ciszy – nie ma okresu, który nadawałby się lepiej do tego.

Podczas zwiedzania można zresztą odwiedzić także kilka miejsc nieco mniej oczywistych, a jednocześnie wcale nie mniej atrakcyjnych. Jednym z nich jest Kolejkowo – znajdująca się niecały kilometr od Rynku makieta, na której umieszczono wszystkie najciekawsze obiekty, które można podziwiać nie tylko w samym Wrocławiu, ale i w innych częściach Dolnego Śląska. Zima jest też piękna we wrocławskim ZOO, choć bowiem niektóre zwierzęta nie są chętne do spotkań z turystami, wiele innych znajduje się w czasie tej pory roku w swoim żywiole. Jeżeli zamierzacie odwiedzić Wrocław polecamy nocleg w apartamentach Wrocławskich. To idealne miejsce do wypoczynku po wojażach po Wrocławiu dla całej rodziny.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search