Sitte.pl wspiera akcję „przeMoc w rodzinie”

Sitte.pl wspiera akcję „przeMoc w rodzinie”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przemoc w rodzinie. Do niedawna zagadnienie, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Zgorszenie, niezrozumienie, samolubstwo albo rozumowanie stereotypami. Lepiej jest zamykać oczy na istniejące problemy, zwłaszcza, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest problemem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są głęboko zakorzenione w często sprzężonych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, czy kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, brak aktywnego wsparcia ze strony społeczeństwa czyni, że problem stale się natęża i wywołuje nieodwracalne krzywdy.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko kieruje atencjęna istnienie problemu przemocy w rodzinie, lecz głównie wskazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Kampania „przeMoc w rodzinie” ma swój przejaw w szczególności w spotach telewizyjnych emitowanych w TVN. Ponadto uruchomiony został dodatkowy numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 i czat online czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Nieodpłatnej pomocy i porady osobom poszkodowanym udzielają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy i doradcy zawodowi. Można także zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” kierowany jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on również za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na to niszczycielskie zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego znaku ręką „Pomóż mi”, który jest potajemnym znakiem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to często jedyny sposób wzywania o pomoc, jaki ofiara przemocy w ogóle może wysłać. Osoba, która jest obserwatorem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób niezauważalny szczególnie dla sprawcy przemocy, poinformować policję o tym zdarzeniu. Szybka i zdecydowana odzew może ocalić komuś zdrowie lub nawet życie. „Dowiedz się, działaj” informuje hasło projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udostępnia pełnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze aktywny udział w upowszechnianiu tej inicjatywy.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search