Wiosenne festiwale hip-hopu – te wydarzenia na pewno zwrócą Twoją uwagę

Wiosenne festiwale hip-hopu – te wydarzenia na pewno zwrócą Twoją uwagę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Weterani sceny hip-hop i jej wschodzące gwiazdy na wspólnych koncertach, spotkania z muzycznymi promotorami, warsztaty DJ-skie i graficiarskie, a do tego wystawa poświęcona historii nurtu. Te i inne atrakcje już w kwietniu czekają na fanów hip-hopu w całej Polsce. Podpowiadamy, które imprezy są najbardziej warte uwagi.

Glivitune Festiwal : hip hop to więcej niż muzyka

Gliwicki festiwal poświęcony muzyce i kulturze hip-hopowej będzie największym wydarzeniem z tej sfery w roku 2020. Na tutejszej scenie wystąpią najgorętsze nazwiska obecnie związane z polską sceną hip-hopową, w tym Grubson, Tede, Bedoes, Smolasty, Malik Montana czy Żabson. Niewątpliwym smaczkiem imprezy będą również Fes, Fokus i Rahim, którzy przygotowali Tribute dla Magika, lidera kultowej już Paktofoniki, któremu towarzyszyć będzie wyjątkowa warstwa audiowizualna. Jednak festiwal Glivitune to nie tylko koncerty, ale też szereg wydarzeń związanych z kulturą hip-hopową. Z tej okazji do Areny Gliwice przeniesiona zostanie wystawa „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003” pokazywana w Muzeum Śląskim, w Strefie Expo zaprezentują się marki kojarzone z kulturą hip-hopową, a na organizowanych z tej okazji warsztatach chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach tanecznych, DJ-skich czy uczących tworzenia graffiti. Festiwal Glivitune odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia we wnętrzach Areny Gliwice.

biletomat 03

Miejski Hip Hop Festiwal Warszawa

Fani hip-hopu już dawno wpisali to wydarzenie w swój kalendarz. Miejski Hip-Hop Festiwal Warszawa łączy ze sobą przedstawicieli nurtu z długoletnim dorobkiem i współczesne gwiazdy, dzięki czemu każdy fan hip-hopu znajdzie tu coś dla siebie. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, zaplanowanej na 18 kwietnia 2020 roku, na scenie Areny Ursynów pojawią się Żabson, Young Igi, TEDE, Malik Montana, Rizi Bezeti, PlanBe, EDZIO i DJ ABDOOL. Taki line-up gwarantuje świetne, muzyczne wrażenia i energetyczne show, które pozostanie w pamięci na długo. Miejski Hip Hop Festiwal tworzą ludzie stojący za świetnie ocenianą imprezą Mazury Hip Hop Festiwal, która zaliczyła już osiemnaście edycji, co gwarantuje wysoką jakość koncertu. Bilety na tę inne imprezy hip-hopowe znajdziesz na https://www.biletomat.pl/festiwale/

biletomat 02

Gwiazdy i debiutanci na jednej scenie

Hip-hopowych akcentów nie zabraknie również podczas festiwalu Enea Spring Break Showcase Festival & Conference w Poznaniu. To jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego początkujący artyści mają okazję zagrać na jednej scenie z doświadczonymi, uznanymi muzykami, a także uczestniczyć w tematycznych warsztatach i nawiązać pierwsze znajomości z osobami związanymi z branżą muzyczną w Polsce. Na festiwalowej scenie nurt hip-hop i wariacje na jego temat reprezentować będą między innymi Otsochodzi, Augustyn, Biały Tunel, Koza, Meek, oh why?, Opał, Piernikowski i Syny. Jako że impreza jest eklektyczna muzyczna, obok przedstawicieli tego gatunku na scenie będzie można zobaczyć również Julię Marcell, Rosalie, Mroza, Natalię Przybysz czy Króla. Enea Spring Break Showcase Festival & Conference odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2020 r. w różnych lokalizacjach na terenie całego Poznania.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search