10-te URODZINY DAGADANA

Serdecznie zapraszamy na 10-te URODZINY DAGADANA, czyli niezwykły koncert DAGADANA i Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. 18.11 godz.18:00 CK Zamek, wstęp wolny

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/256324818356730/?ti=ia

18.11 godz.18:00 CK Zamek, wstęp wolny

Koncert świętujący dziesięciolecie istnienia polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu już 18 listopada! Z tej okazji zespół zaprosił do współpracy Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. Nieprzeciętny koncert połączy w nieoczywisty sposób dwie prężnie rozwijające się w Poznaniu sceny muzyczne, gromadząc na scenie 15 muzyków.
Dagadana od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. To właśnie do tych jazzowych korzeni odwoływać się będzie urodzinowy koncert, w którym usłyszymy różne utwory z 4 studyjnych krążków a także zapowiedź nowego albumu. Wszystko to w aranżacjach Piotra Scholza i Dany Vynnytskiej.

Poznan Poznan Jazz Philharmonic Orchestra, która będzie towarzyszyć DAGADANIE podczas tego wyjątkowego wydarzenia, to zespół zrzeszający najlepszych poznańskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Ta istniejąca orkiestra zaledwie od dwóch lat już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami. Koncerty działającej przy fundacji WeezArt, Poznan Jazz Philharmonic Orchestra są wydarzeniami nietuzinkowymi. Podczas swojej niedługiej działalności orkiestra wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną ?Piotr Scholz : Suite The Road”, którą nagrodzono wspaniałymi recenzjami, pojawiając się również na dwóch najważniejszych poznańskich jazzowych festiwalach – Era Jazzu 2017 oraz Made in Chicago 2017. Przy okazji owych występów zespół miał okazję współpracy ze światowej sławy muzykami. Jean – Luc Ponty, Caroline Davis, William Lecomte czy Junius Paul – to tylko niektóre nazwiska znamienitych artystów, z którymi PJP Orchestra wystąpiła na jednej scenie.

Oba zespoły są ściśle związane z Poznaniem i reprezentują światowy poziom muzyczny. Ich wspólny występ to gwarancja wirtuozerii i muzycznego fermentu. Wydarzenie z pewnością będzie unikatowe w skali ogólnopolskiej.

Organizatorzy:

  • Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
  • Miasto Poznań
  • Narodowe Centrum Kultury
  • Fundacja Render

Wydarzenie wspierają:

  • TSL Brokers
  • Poltrakt
  • Klub Dragon
  • NRA Service
  • MJP Drukarnia Offsetowa

#poznanwspiera #fundacjarender #dagadana #poznanjazzphilharmonicorchestra #weezart

Projekt KONCERT BEZ GRANIC: DAGADANA i PJPO gra dla Wielkopolan dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska

Pula darmowych wejściówek jest już wyczerpana, ale nadal istnieje szansa znalezienia się na sali! Prosimy przybyć na koncert, poczekać aż na salę wejdą osoby, które wcześniej odebrały wejściówki i potem dołączyć do fanów zgromadzonych na sali. Sala pomieści 700 osób.

!!!UWAGA!!!

Z racji, że niektórzy wolą siedzieć a inni tańcować, na sali będzie dostępnych trochę krzeseł i sporo parkietu.

Koncert: 18.11.2018 niedziela g. 18.00 (z przerwą)

Zapraszamy

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search