Previous Next

„KIDS Majówka” w parku Nadolnik już w najbliższy weekend

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Klocki LEGO bawią dzieci na całym świecie już od 70 lat! Budowanie rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, a także wspomaga rozwój manualny. W najbliższy weekend - 27 i 28 maja - będzie okazja, by przekonać się o tym osobiście. W Parku im. Ks. Tadeusza Kirschke (potocznie zwanym Nadolnikiem) odbędzie się KIDS Majówka.

Zabawy dla najmłodszych w miejskim parku sąsiadującym z osiedlem Na Smolnej powoli stają się lokalną tradycją. Odbywały się już tutaj dziecięce olimpiady sportowe, aktywne ferie zimowe oraz bardzo ciekawy piknik archeologiczny. Tym razem nadszedł czas na gimnastykę umysłową. Nic tak nie rozwija kreatywności, jak tworzenie przestrzennych modeli. Właśnie dlatego motywem przewodnim nadchodzącej imprezy będzie nauka poprzez zabawę kultowymi klockami LEGO.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 10 do 15. Warsztaty prowadzone przez profesjonalnych animatorów, skierowane będą do różnych grup wiekowych.

Najmłodsi (3-5 lat) w ramach grupy PRZEDSZKOLAKI LEGOLAKI będą za pomocą klocków LEGO DUPLO uczyć się i utrwalać znajomość literek, cyferek, kolorów i kształtów.

Warsztaty BUDUJĘ i WIEM dla dzieci od 5 do 7 lat będą polegały z kolei na budowaniu modeli na podstawie przygotowanych zestawów i planów.

Najstarsza grupa wiekowa - od 7 do 10 lat – w ramach warsztatów ROBOTYKA DLA JUNIORA, zajmie się z kolei tworzeniem modeli, zawierających elementy możliwe do wprawienia w ruch. Na KIDS Majówce będzie także kącik z klockami do zabawy, zjeżdżalnia oraz bańki mydlane i stanowisko do malowania twarzy. Organizatorzy przewidzieli również drobny poczęstunek - zdrowie kanapki, owoce, woda i soki.

Na majówkę zaprasza Budimex Nieruchomości budujący przy parku os. Na Smolnej. Dni otwarte osiedla zaplanowano również na najbliższy weekend.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search