Nie masz planów na sobotę? Idź na spacer po Łazarzu!

Nie masz planów na sobotę? Idź na spacer po Łazarzu!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już w najbliższą sobotę, 20 maja mieszkańcy Poznania będą mogli wziąć udział w spacerze po Łazarzu, połączonym ze zwiedzaniem okolicy. O najciekawszych zakątkach i obiektach dzielnicy opowie Piotr Ciesielski, przewodnik związany z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl. Uczestnicy wycieczki poznają m.in. niezwykłą historię PeWuKi. Nie zabraknie również opowieści o nietuzinkowych mieszkańcach Górnego Łazarza.

Spacer po  Górnym Łazarzu to pierwsza wycieczka po tej dzielnicy organizowana przez Budimex Nieruchomości, dewelopera budującego w pobliżu osiedle Gąsiorowskich 4. Kolejna odbędzie się w czerwcu. Ich ideą jest nie tylko poznanie najciekawszych zakątków jednej z najstarszych poznańskich dzielnic, ale także zwiększenie aktywności i integracji społecznej mieszkańców miasta. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

Trasa majowej edycji spaceru przebiegnie ulicami tzw. Górnego Łazarza. Tak określana jest część dzielnicy znajdująca się na zachód od ul. Głogowskiej. Spacer rozpocznie się zbiórką o godzinie 10:00 pod budynkiem Gimnazjum i Liceum Katolickiego przy ul. Głogowskiej 92. Na trasie nie zabraknie charakterystycznych  dla dzielnicy obiektów, takich jak te zlokalizowane w Parku Kasprowicza i Parku Wilsona. Wycieczka zakończy się w biurze sprzedaży Budimeksu Nieruchomości znajdującym się przy ulicy Głogowskiej 18, gdzie na uczestników spaceru będzie czekać  aromatyczna kawa i herbata oraz słodki poczęstunek.

Spacer potrwa 1,5-2 godziny. Udział w nim jest bezpłatny.

fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Lazarski_Poznan.jpg

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search