Previous Next

Poznań bije swój zeszłoroczny rekord i wygrywa stojaki rowerowe!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ponad 400 tysięcy kilometrów, czyli odległość większą niż z Ziemi na Księżyc – tyle przejechali Poznaniacy w kampanii społecznej „Kręć Kilometry" Fundacji Allegro All For Planet. Właśnie zakończyła się jej 5. edycja, w której ponad 1500 miast walczyło o stojaki rowerowe. W tym roku rywalizację wygrała Warszawa, ale nowe parkingi pojawią się łącznie w 20 miastach w całej Polsce. Poznań zdobył drugie miejsce.

W ciągu pięciu miesięcy trwania akcji – od początku maja do końca września – mieszkańcy Poznania przejechali na rowerze aż 411 177 kilometry. Pobili tym samym swój zeszłoroczny wynik, który wynosił 270 tysięcy kilometrów. Tak dobry rezultat dał im drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu najbardziej rowerowych miast w kraju.

Jednak „Kręć Kilometry” to nie tylko walka o prestiżowy tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce, ale przede wszystkim – nagrody. 20 zwycięskich miast otrzyma od Fundacji Allegro All For Planet wyjątkowe stojaki rowerowe, które realnie poprawią stan ich infrastruktury rowerowej i zwiększą komfort jazdy rowerzystów. Dotychczas, w wyniku czterech poprzednich edycji, na ulicach polskich miast stanęło ich już ponad 1000.

„To absolutnie rekordowa edycja naszej kampanii społecznej. W 2012 roku, gdy Kręć Kilometry odbywało się po raz pierwszy, Polacy przejechali 80 tysięcy kilometrów. W tym roku natomiast nasz licznik pokazuje prawie 9 milionów kilometrów, czyli aż 100 razy więcej! Ponieważ przybywa rowerzystów, musi przybywać też miejsc, gdzie mogą bezpiecznie zaparkować swoje rowery. Dlatego w tym roku postawimy aż 300 nowych stojaków, czyli 600 miejsc parkingowych.” – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Aby dołożyć przejechane przez siebie kilometry do puli wybranego miasta wystarczyło ściągnąć bezpłatną aplikację Kręć Kilometry i używać jej podczas rowerowych wycieczek.

Wkrótce poznamy też wyniki największego w Polsce badania rowerzystów, które przeprowadziła Fundacja w ramach kampanii „Kręć Kilometry”. Czy Poznaniacy są zadowoleni ze stanu infrastruktury rowerowej stolicy Wielkopolski i co chcieliby poprawić? Częściej pojawiają się w centrum czy na obrzeżach miasta? Tego dowiemy się już niebawem.

Oprócz Poznania nowe stojaki staną w tym roku m. in. w Warszawie, Pabianicach, Grudziądzu, Łodzi i w Koszalinie. Pełen ranking i lista zwycięzców dostępne są na stronie www.kreckilometry.pl

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search