Previous Next

"Zostań Gwiazdą Kabaretu"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

06 maja 2016 r. godzina 20:00 Scena na Piętrze ul. Masztalarska 8 w Poznaniu. IMIENINY KABARETU CZESUAF - VI eliminacja XIV Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu". W konkursie kabarety KRZESEŁKO, WYJŚCIE EWAKUACYJNE, CZOŁÓWKA PIEKŁA. Gość wieczoru Czesław Mozil CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT. Gospodarzem będzie kabaret CZESUAF.


Bilety 40 zł https://estradapoznan.bilety24.pl/tickets/seat/id/120104/type/1/section/280

IMIENINY KABARETU CZESUAF

Kabaret Czesuaf powstał w 2002 r. w Poznaniu. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce. Czesuaf umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas imprez firmowych oraz widowisk plenerowych. Potwierdzeniem wysokiego poziomu reprezentowanego przez Kabaret Czesuaf są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich przeglądach kabaretowych. Kabaret Czesuaf jest gospodarzem Improwizacji Kabaretowych – ImproBrać, które odbywają się w Scenie na Piętrze.

KRZESEŁKO

Krzesełko to Poznański kabaret w składzie: Agata Poszwa, Ewa Macuga, Witek Napierała. Ma na swoim koncie liczne występy w ramach imprez cyklicznych m.in. PeStKa (Poznańskie Spotkania Kabaretowe), PWK (Poznańskie Wieczory Kabaretowe), KLUSKA (Klubowe Spotkania Kabaretowe), ponadto wzięli udział w takich wydarzeniach jak: Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu, FIKOŁEK, Poznańska Noc Kabaretowa, Letnie Spotkania Kabaretowe, Kabaretowa Melanżeria, Kabaretowy Wieczór Ekonomistów, Skecz-up, Nowotomyski Wieczór Kabaretowy. Problematyka skeczów dotyczy głównie relacji damsko-męskich i życia codziennego w krzywym zwierciadle. Co mówi się o kabarecie Krzesełko? Dużo krzyczy, ma zboczone skecze i specyficzne poczucie humoru. Brzmi kusząco!

CZOŁÓWKA PIEKŁA

Zespół powstał w kwietniu 2006 roku w Poznaniu. W skład zespołu wchodzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści w swoich numerach nie unikają absurdu, nie boją się przy tym poruszać problemów społecznych. "Czołówka" jest laureatem wielu konkursów kabaretowych, zdobywca I miejsca PAKA 2016. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w Klubie "U Bazyla" oraz " PeStKi" - Poznańskich Spotkań Kabaretowych w Domu Kultury "Pod Lipami" w Poznaniu. Współtworzy zespół "ROJBRY" grupę poznańskich komików przedstawiających IMPROWIZAJE KABARETOWE. Jest częstym gościem znanych poznańskich scen takich jak: Eskulap, Blue Note, Dubliner, ACK Trops, ODK Pod Lipami czy Sceny na Piętrze.

WYJŚCIE EWAKUACYJNE

Wyjście ewakuacyjne - rozpoczęli swój kabaret w 2005 roku. Jak wszyscy młodzi ludzie mieli swoje mniejsze lub większe sukcesy. Jednak kiedy byli już na najlepszej drodze na szczyt, wpadli... w wir nauki i odłożyli kabaretowe podboje świata na później. I oto są z powrotem na scenie z podwójną determinacją, motywacją i nowymi pomysłami. Obecny skład to :Katarzyna Słaba, Maciej Henschke oraz Maciej Nowakowski

CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 12 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych „Polską klasy B” miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka.
Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Czesław Śpiewa Solo Act  to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów – Czesława Mozila, ". Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia Czesława, opowiedziane za pomocą największych, zagranych na żywo  hitów Czesława. Śpiewane. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search