Konsultacje prawne dla mieszkańców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak możemy reagować na nieusprawiedliwione podwyżki opłat czynszowych? Jak wypowiada się umowę najmu? Kiedy właściciel mieszkania może żądać eksmisji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymać mogą mieszkańcy Poznania w czasie bezpłatnych konsultacji prawnych odnoszących się do spraw lokatorskich. Porady takie udzielane są w Urzędzie Miasta Poznań.

W oparciu o porozumienie z 11 marca 2015 roku, które zawarte zostało między UMP a Okręgową Izbą Radców Prawnych, mieszkańcy naszego miasta otrzymać mogą nieodpłatne konsultacje prawne na tematy związane ze sprawami lokatorskimi. Pierwszy dyżur miał miejsce 10 kwietnia, od tamtej pory z porad skorzystało 95 osób. Kolejny termin konsultacji wyznaczony jest na 27 listopada.

Porady prawne mają spore wzięcie wśród mieszkańców Poznania. Kompetentnych konsultacji udzielają radcy prawni i aplikanci. którzy reprezentują Okręgową Izbę Radców Prawnych. Jak wynika z ankiet, które przeprowadzono telefonicznie, aż 90% osób, które skorzystało z porady jest zadowolonych ze sprawności organizacji oraz z jakości obsługi.

Z porad korzystać mogą lokatorzy budynków komunalnych oraz prywatnych. Z uwagi na obowiązujący limit miejsc, osoby, które pragną skorzystać z porady muszą dokonać telefonicznego zgłoszenia za pośrednictwem Miejskiego Call Center, pod numerem: 61-646-33-44

Konsultacja trwa przeważnie około dwudziestu minut. W tym roku przewidziane są jeszcze dwa terminy spotkań: 27 listopada oraz 11 grudnia.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search