Mnóstwo osób frapuje się jak nie przybrać na wadze jesienią i zimą. Wbrew pozorom bywa to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kiepska pogoda na dworze sprawia, że hamujemy swa aktywność fizyczną, natomiast to duży błąd. Mimo niesprzyjającej pogody nie opuszczajmy ćwiczeń. Pomogą one w spalaniu nadmiarowych kalorii, lecz nie tylko. W czasie treningu w naszym mózgu wytwarzają się endorfiny, wskazywane hormonami szczęścia.
