Gabinet psychoterapii w Poznaniu

Gabinet psychoterapii w Poznaniu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przeprowadzenie kogoś przez proces leczenia traum czy innych problemów natury psychologicznej jest zadaniem trudnym. Bez odpowiedniego wykształcenia, praktyki, ale przede wszystkim – bez dobrej woli i podejścia do człowieka – nie ma możliwości powodzenia. Szczęśliwie – prawdziwi psychoterapeuci wciąż istnieją – co więcej – w tych niepewnych czasach nadal prowadzą swoje praktyki.

Od teorii do praktyki…
Podstawą warsztatu każdego terapeuty jest odpowiednie przeszkolenie. Wykształcenie i wiedza z zakresu psychologii klinicznej, ale także systematyczne uzupełnianie tych informacji o kolejne dane to jedynie fundament. By w pełni realizować powołanie, jakim jest praca psychologa konieczny jest systematyczny kontakt z Pacjentami – i praca z wykorzystaniem najnowszych narzędzi przeznaczonych do prowadzenia leczenia.

Takie narzędzia można kształtować na bazie posiadanej już wiedzy – ale zdecydowanie lepiej wzbogacać swoje kompetencje o wartościowe kursy. Wśród tych, które mogą być wyjątkowo przydatne wymienić można chociaż by: szkolenie z terapii traumy relacji: przywiązywania i więzi (NARM™), a także szkolenie dotyczące terapii w traumie rozwojowej, depresji i lękach (EMDR).

…z dużą dozą empatii, ale…

Aby móc oferować pomoc psychologiczną trzeba widzieć świat pacjenta wielowymiarowo – różne jego aspekty pomagają zrozumieć także takie kwalifikacje, jak szkolenie z logopedii czy kurs Psychoterapii Systemowej Rodzin. Dzięki szerokiemu spectrum problemów, w których specjalizuje się jako terapeuta mogę świadczyć usługi zarówno w dziedzinie indywidualnej terapii (kierowanej także w stronę dzieci i młodzieży), jak i terapii par czy spotkań w ramach terapii rodzinnej.

...w profesjonalnej formie

W ramach prowadzonych przez psychoterapeutę spotkań grupowych lub indywidualnych możliwe jest leczenie zaburzeń z bardzo szerokiego spectrum – od terapii w zespole stresu pourazowego, poprzez rozwiązywanie problemów związanych z depresją, stanami lękowymi, traumami o zróżnicowanym podłożu, po terapię zaburzeń behawioralnych, traumy relacji etc.

Kolejną oferowaną przede mnie formą pomocy, poza spotkaniami grupowymi i indywidualnymi pozostają organizowane warsztaty. Dzięki pracy nad swoimi problemami w takim wydaniu można nie tylko zredukować swoje problemy czy negatywne powielane wzorce, ale i wpłynąć korzystnie na rozwój osobisty, czy na rozwój kompetencji miękkich. Praca nad sobą w ramach specjalistycznych treningów rozwojowych to uznany na całym świecie sposób samodoskonalenia.

Serdecznie zachęcam Państwa do skorzystania z oferty, która może być dopasowana do indywidualnych potrzeb – w zależności od konkretnego przypadku. Zawsze spotkanie poprzedzone jest wstępną konsultacją, która pozwala określić zarówno cel, jak i sposób jego osiągnięcia. W trosce o Państwa bezpieczeństwo w dobie pandemii – na wizytę należy się zarejestrować – poprzez adres e-mail lub telefonicznie. Gabinet jest zlokalizowany w samym centrum Poznania. Dogodna lokalizacja obecnie może być także zastąpiona przez spotkanie online „twarzą w twarz” - przez Skype.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Gabinetu Psychoterapii Anna Kupiec: poznanpsychoterapeuta.pl

Gabinet jest otwarty dla osób w dowolnym wieku. W przypadku dzieci i młodzieży – pierwsze spotkanie odbywa się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search