Imprezy w Poznaniu, czyli gdzie się bawić podczas karnawału

Imprezy w Poznaniu, czyli gdzie się bawić podczas karnawału

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nawet ci, którzy nie pamiętają już, skąd wziął się zwyczaj karnawału, lubią go obchodzić. Nic nie nadaje się lepiej na imprezowanie niż ciemny i zimny czas, jakim jest styczeń czy luty. Zobacz, na jakie koncerty w Poznaniu w karnawał warto pójść!

W tym roku Sylwester Miejski w Poznaniu został zapowiedziany oszczędnie. Zamiast tradycyjnej fety z licznymi gwiazdami, na scenie ma pojawić się młode pokolenie: Kamil Bednarek i Krzysztof Zalewski, z jedynie gościnnym występem Moniki Brodki. Choć ich muzyka ma swoich fanów, to trudno to porównać do wielkich koncertów gwiazd, jakie zwykle odbywają się w Sylwestra.

Być może dlatego Poznaniacy, którym brakuje okazji do tego, by się porządnie wytańczyć, zorganizowali tak wiele koncertów w Poznaniu w karnawał. Ze wszystkimi można zapoznać się tu: https://www.biletomat.pl/koncerty/poznan/

Poniżej subiektywny przegląd tego, co najciekawsze w poznańskich klubach.

clubbing9

Impreza w stylu fluo

Ciekawie zapowiada się Fluo Party, które odbędzie się 5 stycznia w pubie Słodownia. Jeśli karnawałowe imprezy odbywające się w Poznaniu i innych miastach mają dać okazję do zapomnienia o ponurej pogodzie i ciemności za oknem, to ta nadaje się do tego najlepiej. Tej nocy w klubie będą hostessy, które pomalują uczestników farbkami UV, specjalne lampy, taśmy i fluorescencyjne wstążki. Kto będzie miał ochotę przyjść w stroju czy makijażu, który świeci w ciemności, zabłyśnie dodatkowo.

Po nocy spędzonej wśród neonów szarość zimowego poranka powinna być bardziej znośna, niż wcześniej. Muzycznie Fluo Party to bezpretensjonalna muzyka taneczna. To już druga edycja tej karnawałowej imprezy w Poznaniu. Bilety na pierwszą podobno zostały wyprzedane na dwa miesiące przed imprezą, więc warto się pospieszyć.

Karnawałowy koncert w Poznaniu dla fanów techno

Nieco cięższe brzmienia taneczne można będzie usłyszeć na koncercie karnawałowym w Poznaniu 17 stycznia. W klubie X-Demon wystąpi wówczas kolektyw FRKNT on Tour. Chodzi o polski młody label, który skupia artystów z szeroko pojętej sceny techno. Część z nich zdobyła spore uznanie, jak np. duet DNF & I.GOT.U – jeden z ich utworów na Youtubie został odtworzony ponad 5 mln. razy. Bilety z pierwszej tury już są wyprzedane. Warto więc polować na te z dodatkowej puli.

party1

A co z koncertami w Poznaniu w karnawał?

Powyższe imprezy skupiają się raczej na muzyce granej przez DJ-a. A co z koncertami karnawałowymi w Poznaniu? Poniżej lista kilku najciekawszych propozycji imprez z muzyką graną na żywo:

  • Ralph Kamiński – 19 stycznia – klub Tama
  • Smolasty – 24 stycznia – klub Próżność
  • The Murder Capital – 29 stycznia – Projekt LAB

Fani spokojniejszych brzmień mogą zaprosić 9 lutego rodziców lub dziadków na jubileuszowy koncert Orkiestry Miasta Poznania. Fani muzyki granej w garażu muszą tymczasem poczekać na 21 marca, gdy w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Punky Reggae Night. Jak widać, tej zimy w Poznaniu nie zabraknie okazji do tańca, a urodzaj na scenach potrwa aż do wiosny.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search