Piękny taras przez cały rok – donice tarasowe w roli głównej

Piękny taras przez cały rok – donice tarasowe w roli głównej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aranżacja tarasu, podobnie jak wystrój domu ma bardzo istotne znaczenie zarówno dla komfortu użytkowania, jak i dobrego samopoczucia. Harmonijny układ roślinności z właściwie dobraną architekturą to podstawowy filar dobrze zaprojektowanej zielonej przestrzeni wokół domu. Myśląc o tarasie warto jednak pamiętać, że tworzą go nie tylko starannie wypielęgnowane rośliny, ale również elementy dekoracyjne, w postaci choćby donic tarasowych, czy mebli. Dzięki temu tuż pod oknem może powstać aranżacja, która będzie utrzymywała swój piękny wygląd przez cały rok. Jak zatem uzyskać taki efekt? Jakie elementy aranżacji tarasu uwzględnić, aby cieszyć się jego pięknem bez względu na porę roku?

Rośliny w pięknej oprawie donic tarasowych

Jednym ze sposobów na zachowanie przez cały rok pięknego, roślinnego oblicza tarasu jest zastosowanie roślin zimozielonych. Jednak mało eksponowane niskie krzewy iglaste, które zachowują swój kolor i ciekawy pokrój mogą tracić swoją wyrazistość, szczególnie kiedy zostaną przysypane przez śnieg. Można temu zaradzić ustawiając estetyczne i wysokie donice tarasowe ze sklepu Ogrodolandia. Ich ciekawa i wyrazista forma uwypukli piękno rośliny. Należy jednak zwrócić uwagę, czy materiał z jakiego wykonano donice jest odporny na zmienne warunki pogodowe. Warto zatem poszukiwać u sprawdzonych dostawców artykułów dekoracyjnych na taras i do ogrodu. Wybierając znakomitej jakości donice tarasowe z Ogrodolandia.pl można mieć pewność zachowania pięknego wyglądu i długiego użytkowania. Taras uznawany jest przecież niejako za przedłużenie salonu. Staranny dobór gustownie dobranych donic tarasowych nie tylko zapewni urozmaicony fascynujący widok, ale także uporządkuje przestrzeń.

donice fot ze sklepu 01

Kluczowa rola donic tarasowych

Niektóre elementy wyposażenia tarasów, balkonów i ogrodów mogą pełnić rolę dekoracyjną przez cały rok. Donice tarasowe są jednak pod tym względem wyjątkowe, gdyż pozwalają na użycie ich w wielu celach. Wyższy model donicy tarasowej, ustawiony w szeregu i obsadzony miskantami lub formowanymi iglakami pozwoli na stworzenie roślinnego parawanu osłaniającego od słońca lub spojrzeń przechodniów. Donice o różnych ciekawych formach geometrycznych z kolei będą wzbudzać wielkie zainteresowanie i podziw. Ustawienie w dwóch rzędach donic o różnej wysokości natomiast nada przestrzeni głębi i wielowymiarowości. Układ szeregowy donic lub ustawienie jednego podłużnego modelu pozwoli zaś na podział przestrzeni na poszczególne strefy. Nie można jednak zapominać o tym, że donica  tarasowa umożliwia uprawę i pielęgnację roślin, które mają wyjątkowe wymagania i nie poradzą sobie w gruncie. Zasadzenie takiej wyjątkowej i zadziwiająco kwitnącej rośliny w donicy tarasowej pozwoli na wyeksponowanie jej w dowolnym miejscu. Donice tarasowe więc pełnią rolę nie tylko estetyczną, ale i praktyczną. Dzięki nim aranżacja tarasu, balkonu, czy przydomowego ogródka jest gustowna i funkcjonalna.

 

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search