Czym powinna charakteryzować się dobra firma fotowoltaiczna?

Czym powinna charakteryzować się dobra firma fotowoltaiczna?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na rynku z miesiąca na miesiąc przybywa firm, które sprzedają i montują panele fotowoltaiczne. Jak to zawsze w życiu bywa, znajdziemy i lepszych i gorszych, w tym takich, którzy niekoniecznie oferują korzystne dla nas oferty i warunki. Warto zatem omijać firmy bez portfolio i złymi opiniami, ponieważ już na pierwszy rzut oka nie zapowiada się to dobrze. Panele fotowoltaiczne to inwestycja na lata, ponieważ ich żywotność to ok 25 lat.

Jak przygotować się do wyboru firmy fotowoltaicznej?

Kluczem do sukcesu jest odpowiedni research przed podjęciem jakichkolwiek działań z firmą fotowoltaiczną. Na wstępie warto przygotować sobie listę firm, których oferta wydaje się dla nas interesująca. Następny krok to wnikliwe porównanie ofert i wyróżnienie tych, które są dla nas najbardziej atrakcyjne. Niektóre firmy mogą oferować nam benefity, których inna firma nie będzie w stanie nam zapewnić. W internecie można znaleźć wyszukiwarki, które specjalizują się wyszukiwaniem najlepszych ofert firm fotowoltaicznych, co może znacznie pomóc nam zawęzić poszukiwania. Jeśli wybrałeś np. dwóch lub trzech instalatorów, do których masz stuprocentową pewność, możesz poprosić ich o spersonalizowaną ofertę i również na ich bazie możesz wyeliminować te, które jednak nie odpowiadają Twoim wymaganiom.

Na podstawie jakich aspektów wybrać firmę, która spełni Twoje oczekiwania?

Przedstawimy Ci teraz kilka punktów, które będą niezbędne przy poszukiwaniu idealnej firmy fotowoltaicznej. Jeśli któraś z interesujących Cię ofert nie spełnia poniższych warunków, wówczas możesz wykreślić ją z listy, nie powinna ona być warta Twojej uwagi.

  • Doświadczenie instalatora

Jak to bywa ze wszystkim, im więcej praktyki i nabytego doświadczenia, tym lepsze realizacje przeprowadzane przez dane firmy. Doświadczony instalator ma obycie w swoim fachu, doskonale wie jak radzić sobie w danych sytuacjach i jest w stanie stworzyć dla Ciebie ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.

  • Opinie klientów

Niekiedy poczta pantoflowa może okazać się najlepszym źródłem informacji. Opinie to kopalnia niekiedy szczegółowych opisów współpracy z daną firmą, efektywności i awaryjności instalacji oraz ocena opieki pomontażowej.

  • Gwarancja i opieka pomontażowa.

Jest to absolutny mus, nie ma mowy o umowie bez gwarancji. Poza standardową gwarancją fabryczną od producenta, powinniśmy liczyć również na gwarancje instalatora. Obejmuje ona montaż paneli i falownika, okablowanie i konstrukcję. W razie awarii, mamy wówczas pewność, że otrzymamy należytą pomoc serwisową. Nie może zabraknąć opieki pomontażowej, która gwarantuje nam m.in monitorowanie efektywności instalacji.

  • Marka używanych paneli

Instalacja powinna służyć nam te umowne 25 lat i miejmy nadzieję, jak najmniej awaryjnie. Warto dowiedzieć się, jakiej marki paneli używa firma i przestudiować ich wady i zalety, wraz z porównaniem ich z produktami innych producentów.

Panele fotowoltaiczne Poznań - czy są firmy godne polecenia?


Jak już pewnie sam zdążyłeś zauważyć, w województwie wielkopolskim, jak i w samym Poznaniu jest mnóstwo firm oferujących usługi związane z branżą taką, jak fotowoltaika. Ponownie uczulamy, że niestety nie każda firma wykonuje swoje usługi zgodnie ze sztuką i nie oferuje benefitów, które możemy znaleźć u topowych firm. Jeśli chodzi o Fotowoltaika Poznań, to można zgłosić się m.in. do firmy Solarcon, która może pochwalić się bogatą i sprzyjającą kupującemu ofertą. Warto mieć ich na uwadze.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search