Karnawałowy szał ciał, czyli o przygotowaniach do balu słów kilka.

Karnawałowy szał ciał, czyli o przygotowaniach do balu słów kilka.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karnawał to okres znakomitej rozrywki, feria kolorów, cekinów i latających w czasie tańca falban. Wprawdzie oficjalna parada karnawałowa w Rio de Janeiro została po raz kolejny anulowana, na szczęście w naszym mieście ludzie w dalszym ciągu potrafią i pragną się dobrze bawić. Świadczy o tym wieloraka oferta bali karnawałowych, organizowanych przez hotele, bądź restauracje. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród imprez o wielorakiej tematyce. Zostaje do rozwiązania sprawa własnej stylizacji, a tu bez wątpienia: kobietom bezproblemowo to nie przychodzi.

Karnawałowe stroje
Nie licząc odwiecznym „nie mam co na siebie włożyć” należy jeszcze przemyśleć sprawę stylowej fryzury i wystrzałowego makijażu. Załóżmy, że damie udało się kupić nową suknię, choć nie ulega wątpliwości to zakup zawsze w komplecie z obawą o niepowtarzalność i wyjątkowość kreacji. Albo lepiej: dama pogodziła się z faktem, że ubierze tą samą suknię, co dwa lata temu. Zostaje nadal temat fryzury i makijażu, a tego bezdyskusyjnie nie niepodobna lekceważyć. Bo to jakiś w rzeczy samej ślepy los spowodował, że co roku karnawał zbiega się z czasem studniówek i wesel. Umówić się do fryzjera w karnawale na piątek lub sobotę, to jak wygrać w totka. A o godzinach popołudniowych możesz zapomnieć, jeśli nie zapisałaś się już w październiku. A jeszcze rozważ, że w mnogości wypadków, panie nie uzyskają wszystkiego w trakcie jednej wizyty. O, nie. Bo tu trzeba na początku odnowić kolor, wyretuszować odrost, poprawić strzyżenie i przede wszystkim wypielęgnować włos, by potem mógł cudownie zabłysnąć i dać się w ogóle wystylizować. Dobrze, wobec tego przyjmujemy, że pani była przewidująca i pomyślnie udało się przygotować do ostatecznej wizyty u fryzjera na 4 godziny przed balem. Co teraz? A mamy tylko godzinę, bo kolejne klientki wyprosiły układanie włosów na ostatnią chwilę. Jak karnawał, to brokat, brokat i jeszcze więcej brokatu. Okazuje się, że w tegorocznych trendach karnawałowych królują swobodne, dziewczęce fryzury ozdobione delikatną chmurką błyskotek. Może to być właśnie brokat, lecz w szczególnej wersji glamour są to delikatne perły lub cyrkonie tu i ówdzie wplecione w mocnego podrażnienia cery. Najrozsądniej jest stosować z tych kosmetyków, których funkcjonowanie mamy już przetestowane.

Na koniec przygotowań do balu karnawałowego tylko pozostaje paniom wypełnić mikrą cekinową torebkę: pomadką, lusterkiem, pudrem, różem, korektorem, gumą do żucia, proszkami od bólu głowy, zapasową parą rajstop, paczką chusteczek, tamponów, agrafką i … miniaturową flaczeczką perfum. Komfortowe obuwie na zmianę zapewne już się nie pomieszczą, panie wobec tego z uśmiechem podają partnerowi szykowną reklamówkę z rezerwowym obuwiem na płaskim obcasie i można już elegancko zamawiać taryfę.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search