Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej sławne zawody sportowe globu. Trwają blisko dwóch tygodni, w czasie których przeprowadzane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych oraz zespołowych.

W dzisiejszych czasach rozgrywane są dwa różne typy igrzysk olimpijskich - letnie i zimowe. Imprezy te przeprowadzane są naprzemiennie co dwa lata, w ten sposób, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe rozgrywane są w odstępie czterech lat. Jest to referencja do tradycji igrzysk ze antycznej Grecji - turnieje atletów w Olimpii były organizowane właśnie raz na 4 lata. Dla zwycięzców, poza gratyfikacjami pieniężnymi oraz nieprzemijającą sławą, przewidziane są medale - za pierwsze miejce złoty, za drugie srebro i za trzecie brąz.

W 2016 r. igrzyska olimpijskie zrealizowane zostały w brazylijskim mieście Rio de Janeiro, które dopiero co 2 lata temu było współgospodarzem mundialu, a w 2013 roku podejmowało pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Wcześniejszym organizatorem igrzysk letnich była stolica Wielkiej Brytanii - Londyn. Z kolei ostatnie igrzyska zimowe miały miejsce w Soczi nad Morzem Czarnym, zaś kolejne w Pyong Yeang w Korei Południowej.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search