Jak należy dbać o drewniane podłogi?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drewniane podłogi są eleganckie i trwałe, ale wymagają również odpowiedniej pielęgnacji, aby przez cały czas prezentowały się atrakcyjnie. O czym powinniśmy pamiętać, gdy decydujemy się na podłogę tego rodzaju?

Podłogi wykonane z naturalnego drewna stale cieszą się dużym zainteresowaniem. Aktualnie możemy dostać je w wielu wariantach do wyboru, w tym między innymi możemy zdecydować się na podłogi z desek litych, podłogi z paneli czy też na parkiet mozaikowy. Wiele osób decyduje się też na renowację starszych podłóg drewnianych zamiast ich wymiany na nowe.

Drewno jest materiałem wytrzymałym, który może posłużyć przez wiele lat, ale musimy pamiętać o tym, że będzie ono prezentowało się ładnie tylko wtedy, gdy będzie właściwie pielęgnowane. W przeciwnym wypadku zacznie się wypaczać, tracić barwę, co może prowadzić do konieczności szybszej renowacji podłogi, a nawet jej wymiany!

Pielęgnacja podłogi drewnianej

Podłoga drewniana, podobnie jak inne typy podłóg, będzie wymagała odpowiedniego odkurzania. Możemy zamiatać z niej śmieci z użyciem miotły, ale możemy też wybrać odkurzacz – wtedy najlepiej odkurzać końcówką do parkietów wyposażoną we włosie, które nie porysuje powierzchni drewna.

Po odkurzeniu podłogę drewnianą należy umyć. W tym celu można wykorzystać praktyczny mop, na przykład Leifheit mop z płaską końcówką albo mop innego typu. Pamiętajmy o tym, aby mop zawsze dokładnie odciskać, ponieważ zbyt duża ilość wody działa negatywnie na podłogi drewniane! Taką funkcję zapewnia Leifheit mop, który pozwala na bardzo dobre odciśnięcie nadmiaru wody bez używania dużej siły.

Gdy na podłodze pojawiają się miejscowe zabrudzenia, najlepiej wykorzystać odpowiedni specyfik i ściereczkę lub gąbkę, aby usunąć plamę przed przystąpieniem do umycia całej nawierzchni.

Detergenty do podłogi drewnianej

Podłoga z drewna powinna być myta i pielęgnowana z użyciem dedykowanych specyfików. Możemy znaleźć je w marketach, a także w sklepach z parkietami czy też ze środkami czystości. Do pielęgnacji podłogi drewnianej nie używajmy środków zawierających kwasy, chlor czy drobinki ścierne. Pomoże to w jak najdłuższym utrzymaniu jej w dobrym stanie.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Najnowsze artykuły

© 2015 Sitte.pl

Search