Organizacja przyjęcia urodzinowego dziecka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci to wbrew pozorom nie lada wyzwanie, do którego trzeba się należycie przygotować. Ilość artykułów spożywczych, przygotowanie ozdób, rozmaite gry oraz żywiołowość maluchów mogą przerosnąć niejednego organizatora. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas organizowania przyjęć urodzinowych.

Krok pierwszy: wybierz odpowiednie miejsce do przyjęcia i udekoruj je

Dobór lokalizacji urodzin powinien być podyktowany nie tylko atrakcyjnością danego miejsca, ale również jego możliwościami. Trudno będzie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla 20 dzieci w dwupokojowym mieszkaniu 35 m2, dlatego czasami rozsądniejszą i korzystniejszą opcją jest wynajem sali zabaw lub miejsca związanego z rozrywką. Rezerwacja toru kręgielni, urodziny w kinie, a nawet przyjęcie w aquaparku - coraz więcej firm otwiera się na takie potrzeby klientów, oferując dzieciom bezpieczną i beztroską zabawę. Jeśli zdecydujesz się organizować przyjęcie w mieszkaniu, pamiętaj, by udekorować pomieszczenie girlandami i balonami - to doda wyjątkowego charakteru i wprowadzi radosny nastrój.

Krok drugi: zaplanuj menu i wybierz odpowiednie przekąski

Podczas komponowania listy potraw postaw na prostotę: nuggetsy z kurczaka, frytki i prosta sałatka o wiele bardziej posmakuje dzieciom niż wykwintne dania i wytworny obiad. Dobrym pomysłem będzie również zapytanie rodziców zaproszonych dzieci o alergie pokarmowe lub nietolerancje - może się okazać, że któreś dziecko będzie uczulone na jedną z Twoich przygotowanych potraw. Na stole zadba zarówno o słone przekąski (paluszki, chipsy, krakersy), jak i słodkie (wafelki, ciasteczka i oczywiście tort). Niezależnie od ilości maluchów, bardzo dobrym pomysłem będzie hurtownia słodyczy - spotkamy tam nie tylko tańszy, ale i o wiele większy asortyment łakoci niż w supermarkecie.

Krok trzeci: przygotuj zabawy i bądź cały czas w pogotowiu podczas urodzin

Z dziećmi wiążą się przede wszystkim ogromne pokłady energii, które można spożytkować poprzez gry i zabawy. Do mniejszych pomieszczeń świetnie nadadzą się statyczne gry lub takie, które mogą odbyć się w ograniczonej przestrzeni. Jeżeli mieszkamy w domku jednorodzinnym, mamy ogródek, a pogoda sprzyja - dlaczego nie wykorzystać tego miejsca do zabawy? W salach zabaw zarówno animacja gier, jak i pilnowanie dzieci należy do obowiązku pracownika, jednak warto, byśmy my jako rodzice jubilata pozostali na miejscu i zwrócili uwagę na bezpieczeństwo maluchów.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search