Donice w ogrodzie – funkcjonalne akcesoria do donic

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kwiaty w ogrodzie można zasadzić zarówno na rabatach i klombach, jak i w donicach. To drugie rozwiązanie świetnie sprawdza się również na balkonach i tarasach, dając namiastkę przydomowej zieleni. Dodatkowo warto wyposażyć się w funkcjonalne akcesoria, które ułatwią pracę z donicami. O czym mowa?

Podstawki na kółkach – łatwe przestawianie doniczek
Ręczne przestawianie donic, zwłaszcza tych o większych rozmiarach, może być nie lada wyzwaniem. Pomocne w takich przypadkach mogą okazać się podstawki na kółkach. Ułatwiają one przemieszczanie doniczek z kwiatami lub ziołami w obrębie tarasu, balkonu czy ścieżek ogrodowych. Mogą być również wykorzystane do transportu innych akcesoriów ogrodowych w razie potrzeby (np. figurek ogrodowych). Ułatwiają sprzątanie oraz szybką zmianę aranżacji. Podstawki na kółkach pod donice mogą być wykonane z drewna, stali nierdzewnej lub szkła hartowanego.


Podstawki metalowe – wytrzymałe rozwiązanie do każdego ogrodu
Osoby, którym zależy na wytrzymałych rozwiązaniach, jakie posłużą przez kilka lat, mogą zdecydować się na podstawki metalowe pod donice. Są one wykonane z chromowanego metalu zabezpieczonego przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Podstawki metalowe najczęściej wyposażone są w kółka, które ułatwiają przestawianie dużych gabarytowo donic. Okrągła forma sprawia, że mogą całkowicie skryć się pod doniczką, dzięki czemu będą niewidoczne i w żaden sposób nie wpłyną na harmonię aranżacji ogrodowej bez względu na styl.


Stojaki metalowe – uzupełnienie wielu aranżacji
Jeżeli uwielbiamy kwiaty, ale nie dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią na ich ustawienie, możemy zdecydować się na rozwiązanie, którym są stojaki metalowe. Zapewniają one lepszą aranżację tarasu czy balkonu, mieszcząc na niewielkiej powierzchni większą ilość donic z kwiatami lub ziołami. Stojaki metalowe są wytrzymałe i z powodzeniem mogą posłużyć przez wiele sezonów. Świetnie wkomponowują się w różnorodne aranżacje – zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne. Ciekawa forma niektórych modeli sprawia, że mogą stanowić atrakcyjny wyróżnik całego ogrodu.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

© 2015 Sitte.pl

Search