Nieśmiertelny mózg

Nieśmiertelny mózg

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W 2011 roku posiadacz medialnego koncernu New Media Satrs, Dmitrij Itskov założył program, nazywany „2045”. Jego celem jest przekazanie do środka urządzenia mechanicznego umysłu człowieka, co ma w przyszłości zagwarantować poszczególnym ludziom nieśmiertelność. Itskov do tej pory zainwestował w ten projekt aż 1,43 miliarda dolarów, co bezspornie zatwierdza jego ogromne zaangażowanie w tę nadzwyczajną inwestycję. Jest on utwierdzony w przekonaniu o tym, że już za 30 lat człowiek będzie mógł być nieśmiertelny - tezę tą wygłosił w dokumentalnym filmie tworzonym przez BBC.

Program „2045” podzielony został na cztery części. Pierwsza z nich ma zostać zrealizowania do roku 2020, a zakłada ona zaprojektowanie i wykonanie mechanicznej kopii ludzkiego ciała, jaką będzie można zdalnie kontrolować. Chociaż wydaje się to dość niewiarygodnie, to jest jak najbardziej wykonalne. Potwierdzeniem są choćby ogromne postępy w dziedzinie robotyki, jakie na przestrzeni kilku lat zrealizowało Boston Dynamics.

Na lata 2020-2025 zaplanowano utworzenie avatara, do którego można będzie przeszczepić ludzki mózg. Z kolei już dekadę później do machiny ma być włożony sztuczny mózg, jaki oparty będzie na osobowości człowieka. Według założeń już w roku 2045 możliwe będzie umieszczenie świadomości w hologramie, co oznacza, iż nieśmiertelność dostępna będzie w cyfrowym formacie.

W zespole pracującym nad projektem „2045” są eksperci z zakresu robotyki, neurologii, neuronowych interfejsów i sztucznych narządów. Zgodnie z prognozami Itskova opracowana przez nich technika będzie dostępna dla wszystkich ludzi, a nie tylko dla osób, jakie na to stać. Przypuszczalnie projekt uda się ostatecznie zrealizować, ale czy cyfrowa nieśmiertelność to naprawdę spełnienie wiecznych snów o nieśmiertelności?

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search