Jak atywnie poszukiwać pracy

Jak atywnie poszukiwać pracy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Znalezienie w dzisiejszych czasach odpowiedniej pracy nie jest łatwe. Coraz częściej po wysłaniu dokumentów aplikacyjnych telefon milczy, a jeżeli czasem zadzwoni to uzyskane informację nie zawsze zgadzają się tymi które były w ogłoszeniu. Jak zatem zwiększyć swoje szanse w dzisiejszym świecie i znaleźć posadę która będzie nam przynosić dużo radości.

Najważniejszym elementem podczas procesu szukania pracy jest aktualne CV które zawiera całą naszą ścieżkę kariery zawodowej. Jednak jeżeli jest ona dość długa to warto ją dopasować do konkretnego profilu pracodawcy. Kolejnym elementem poprawnie złożonych dokumentów jest wypisanie kursów w jakich uczestniczyliśmy a jakie mogą być nam pomocne podczas aplikowania na dane stanowisko. Ostatnim elementem jaki często jest zapominany to długość CV powinno ono ograniczać się do jednej kartki A4.

Kolejnym elementem poszukiwania pracy jest dotarcie do pracodawców. Możemy to uczynić na kilka sposobów:

  • bezpośrednio
  • poprzez ogłoszenia zamieszczone w internecie i innych mediach (prasa, billboardy, tablice ogłoszeń itp.)
  • poprzez informację od znajomych

Szukając aktywnie w tych źródłach zwiększamy sporo nasze szanse na znalezienie właściwego miejsca pracy dla nas.

Ezoteryczny Poznań

Ezoteryczny poznań to lokalny serwis informacyjny o Poznaniu i całej Wielkopolsce. Piszemy o aktualnościach, lokalnych atrakcjach, sztuce i kulturze. Wspieramy wyjątkowe inicjatywy lokalne, piszemy o przejawach wyjątkowej przedsiębiorczości lokalnej i wszystkim tym co interesuje Poznaniaka.

Search